0,00 zł

Tenis

ilość produktów: 157

Tenis

Dzięki sukcesom polskich zawodników tenis stał się niezwykle popularną dyscypliną. Sport ten rozgrywa się na kortach tenisowych o różnych nawierzchniach, co jest istotną kwestią przy wyborze obuwia. Do gry w tenisa potrzebujemy rakiety i piłki, jednak, aby efektywnie trenować nie możemy na tym poprzestać. Ważne jest, abyśmy przed wyjściem na kort byli przygotowani do tego również pod kątem stroju tenisowego i akcesoriów. W MMSport znajdziesz szeroki wybór obuwia, ubrań sportowych, a także akcesoriów stworzonych specjalnie do tenisa.

Buty tenisowe

Wybierając buty tenisowe powinniśmy kierować się przede wszystkim zgodnie z ich przeznaczaniem. Czyli nie powinniśmy wychodzić na kort w butach nie przystosowanych do tej właśnie dyscypliny sportu. Jest to podyktowane przede wszystkim technologiami zawartymi w butach przeznaczonych do gry w tenisa. Buty powinny być przede wszystkim dobrze dopasowane do stopy, a ich podeszwa powinna być trwała, aby ta szybko się nie starła. Buty tenisowe powinny zapewniać odpowiednią amortyzację, aby niwelować ryzyko kontuzji, które mogłoby się pojawić w nieodpowiednich butach.

Typ nawierzchni, a rodzaj obuwia

Rodzaj obuwia powinniśmy dobierać przede wszystkim z uwagi na nawierzchnię na jakiej będziemy grali. Tych jest kilka, a każda z nich jest nieco inna, a but, w którym będziemy grali powinien posiadać nieco inne parametry. Do gry na kortach zmiennych będziemy potrzebowali podeszwy ułożonej w jodełkę, która dodatkowo będzie antypoślizgowa. Podczas gry na mączce bardzo często musimy szybko dobiec do piłki, aby ją odbić. Dlatego też tutaj obuwie antypoślizgowe będzie niezwykle istotne. Do gry na korcie twardym powinniśmy postawić na buty z trwałą podeszwą, ponieważ na tego typu kortach te bardzo szybko się ścierają. Do gry na twardej nawierzchni powinniśmy zadbać o odpowiednią amortyzację i stabilizację stopy. Jest to ważne, ponieważ w sporcie bardzo łatwo o kontuzję, dlatego też tak ważne jest wybierać odpowiednie obuwie. Podczas gry na sztucznej trawie podeszwa butów powinna posiadać gumowe wypustki, które zapewniają dużo wyższy komfort gry na tej nawierzchni. Ostatnim z kortów jest trawiasty. Tutaj również podeszwa powinna posiadać wypustki, które będą ograniczały poślizg, a przy tym nie będą niszczyły trawy.

Odzież dobrej jakości kluczem do lepszych wyników

Grając w tenisa powinniśmy zaopatrzyć się w dobrej jakości odzież, która ma za zadanie zapewnić nam jak najwyższy komfort podczas treningu. Jest to sprawa niezwykle istotna, ponieważ odpowiednio dobrane ubranie może zdecydowanie polepszyć nasz komfort gry, co może się przełożyć na wyniki osiągane na korcie. Kluczem przy wyborze odzież jest odpowiedni dobór materiałów z którego ta powinna być skonstruowana. Najpopularniejszymi są poliester z dodatkiem elastanu. Te dwa materiały zapewniają odpowiednie warunki do gry, ponieważ dobrze przylegają do ciała, będąc przy tym niezwykle komfortowym w użytkowaniu, a także doskonale odprowadzają pot, dzięki czemu możemy trenować dłużej i efektywniej. To jaki rodzaj odzieży ubierzemy uwarunkowane jest przede wszystkim naszymi preferencjami. Dla mężczyzn najczęściej najlepiej sprawdzają się spodenki i koszulki. Te wykonane z syntetycznych materiałów będą zapewniały komfort użytkowania, a dzięki specjalnym technologiom w nich zawartych trening będzie mógł stać się dużo efektywny. Kobiety bardzo często zamiast spodenek wybierają spódnice przystosowane do gry w tenisa. Jest to niezwykle popularny wybór wśród pań. Głownie podyktowane jest to wygodą, te zbudowane są z lekkiego i oddychającego materiału, co sprawia, że ta jest przewiewna, a co najważniejsze wygodna.

Akcesoria tenisowe

Bardzo ważne podczas uprawiania tenisa są akcesoria, które mają za zadanie ułatwić nasz trening i sprawić, aby ten był efektywniejszy. Bez wątpienia jednym z niedocenianych akcesoriów są skarpety techniczne, które są bardzo ważną częścią stroju tenisowego. W końcu sam but nie zapewni nam stu procentowego komfortu, do tego właśnie potrzebna jest również skarpeta zbudowana z odpowiednich materiałów, które zapewniają sportowcom pełen komfort. Poza skarpetami równie ważne są opaski na czoło i ręce. Te zatrzymują pot, ale także podtrzymują włosy, aby te podczas gry nie spadały nam na oczy.

Odzież tenisowa w MMSport

W MMSport znajdziesz odzież tenisową począwszy od butów, na technicznych skarpetach kończąc. Niezwykle ważne jest, aby kupować odzież przeznaczoną właśnie do sportu, który chcemy uprawiać, ponieważ dzięki temu w stu procentach wykorzystujemy jej właściwości, co potem przynosi dodatkowe korzyści podczas meczu. Ważne jest, aby wybierać produkty znanych marek, które są znane i wybierane przez klientów. W naszej ofercie znajdziesz marki takie jak Diadora, Nike, Skechers, czy też Under Armour, które są markami znanymi i lubianymi.

pixel