0,00 zł

Japonki damskie

ilość produktów: 84

Japonki damskie

Japonki damskie są kojarzone z azjatyckim krajem kwitnącej wiśni. Jednak mimo wszystko japonki wcale nie pochodzą z Japonii – zostały odkryte już w starożytności, w której bardzo często nosili je Egipcjanie czy Grecy. Dla nich był to bardzo wygodny i funkcjonalny typ obuwia, który dawał wytchnienie dla stóp podczas największych upałów. W Europie japonki pojawiły się o wiele później. Dopiero w okolicach wojen w XX wieku zostały przywiezione do Europy, którą powoli opanowywały. Japonki charakteryzują się prostą budową – składają się z podeszwy i kawałka materiału, który przeplatany jest z jednego boku podeszwy na drugi z zatrzymaniem się ma środku będąc wyprofilowane pod palce człowieka. Wszystko ma kształt litery Y, a kawałek materiału podtrzymywany jest na stopie. Niektórzy są ogromnymi fanami japonek, a inni mówią, że paski obcierają ich palce. Mimo wszystko to kwestia przyzwyczajenia i dobrania odpowiedniego rodzaju japonek do własnej skóry.

Co dają i jak nosić japonki damskie?

Japonki damskie są przede wszystkim ikoną luźnego stylu opartego na wygodzie. Raczej nikt nie nosi japonek do formalnych stylizacji jak garnitur jednak idealnie nadają się na letnie spacery czy odpoczynek przy wodzie. Przede wszystkim gwarantują one odpowiedni poziom oddychalności dla każdej stopy sprawiając, że nie pocą się one tak intensywnie. Wiele z japonek do chodzenia po mieście posiada dodatek technologii antybakteryjnych przez co japonki są w 100% chronione przed nadmierną wilgocią i nieprzyjemnym zapachem. Na początku, przed zakupem pierwszych japonek damskich warto jest założyć je na stopę. Każda z nich jest inna, a japonki nie powinny luźno ,,latać” w przód i w tył. Stwarza to ryzyko wypadków i poślizgnięć, o które nie trudno. Dlatego japonki damskie powinny dobrze przylegać do stopy, a chodzenie w nich powinno być czystą przyjemnością. Najczęściej japonki damskie nosi się w okresach wakacyjnych bądź podczas wyjazdów do hoteli/nad wodę. Istnieje jeden typ japonek, które można nosić do bardziej casualowych i eleganckich stylizacji – są nimi japonki skórzane, o których więcej w kolejnej części wpisu.

Japonki damskie – rodzaje i charakterystyka

Japonki damskie różnią się od siebie budową, a co za tym idzie przeznaczeniem. Dlatego podczas wyboru japonek można bardzo często natknąć się na japonki gumowe, które idealnie nadają się na basen czy wodę. Ich największym atutem jest stabilność i antypoślizgowa powierzchnia, która jak żadna inna przydaje się na śliskich, basenowych kafelkach. Również guma wysycha bardzo szybko dlatego nawet po kilku chwilach można założyć już suche, komfortowe japonki z gumy. Innym rodzajem japonek są japonki piankowe, które posiadają dodatek materiałowego paska podtrzymującego stopę. Są dość tanie, ale za to mniej wytrzymałe. Potrafią nabierać sporą ilość wody dlatego bardziej polecane są do chodzenia po piasku czy wokół domu. Japonki skórzane są ostatnim typem japonek, którym warto poświęcić nieco więcej uwagi. Damskie japonki skórzane są wysokiej jakości produktem, który powinien pochodzić od sprawdzonych marek. Tylko wtedy jakość skóry, a co za tym idzie parametry obuwia będą odpowiednie. Skórzane japonki zostały dopuszczone do casualowych, lifestylowych stylizacji, w których można chodzić na co dzień. W dzisiejszych czasach w największych upałach można zauważyć kobiety, które bardzo często chodzą w skórzanych japonkach dobierając je nawet do bardziej eleganckich stylizacji. Jest to związane z wieczną elegancją skóry, która potrafi się bardzo dobrze przystosować do różnego rodzaju stylizacji. Dodatkowo ma dobre parametry wentylacyjne, jest wygodna i bardzo dobrze maskuje wszystkie nieprzyjemne zapachy.

Oferta japonek damskich od MMsport

MMsport stworzył różnorodną ofertę japonek damskich dostosowanych do wszystkich kobiecych stóp. Najbardziej popularną i cenioną marką jest Gumbies, która produkuje idealnie skrojone i dopasowane japonki damskie. Występują one w ogromnej ilości różnorodnych wersji kolorystycznych i stylistycznych, spośród których nawet najbardziej wymagająca kobieta wybierze swój model. Warto zwrócić tutaj uwagę na aspekt technologiczny marki Gumbies. Zawsze używa ona recyklingowych materiałów – w przypadku japonek pochodzących od gum z opon samochodowych. Mimo tego japonki są najwygodniejsze na świecie! Dzięki temu kobieta wie, że jej zakup dba o naturę zapewniając sobie maksimum komfortu za rozsądną cenę. Wiele z japonek Gumbies nie wymaga wiązania, a pasek obwijający się wokół pięty zwiększa bezpieczeństwo podczas chodzenia redukując ryzyko zsunięcia się japonek do zera. Oprócz japonek Gumbies MMsport oferuje również kilka innych japonek pochodzących od sprawdzonych i znanych firm jak Diadora, Keen czy Labellamafia. Jakość japonek pochodzących od tak cenionych marek jest niezaprzeczalna. Wszystkie z nich posiadają cieakwe, dodatkowe technologie jeszcze bardziej usprawniające użytkowanie z japonek. Nie wierzysz? Przekonaj się sama!

pixel