0,00 zł

Trening

ilość produktów: 1358

Trening

Początek roku jest okresem postanowień noworocznych, jednym z nich bez wątpienia jest chęć zmiany własnych nawyków i wprowadzenia do swojego życia sportu. Osoby decydujące się na ten krok i zmianę stylu życia powinny na początku odpowiednio się do tego przygotować. Bowiem aby efektywnie trenować musimy zaopatrzyć się w odpowiedni strój i akcesoria do tego przeznaczone.

Od czego zacząć?

Na początek dobrze jest mieć torbę sportową na nasze rzeczy. Wybór odpowiedniej torby wcale nie jest oczywisty, ponieważ jest wiele ich rodzajów. Jednak najważniejsze cechy jakie powinna posiadać torba sportowa to: pojemność – aby zmieścić wszystkie nasze rzeczy, a także wiele komór – aby móc segregować swoje rzeczy. Jest to ważne, ponieważ dobrze jest, jeśli będziemy mogli do torby zmieścić wszystkie swoje rzeczy, a także oddzielić od siebie te osobiste jak klucze czy telefon. Torba jest akcesorium niezbędnym, od którego powinniśmy zacząć, ponieważ to właśnie w niej będziemy przenosić swój strój do ćwiczeń, a także inne równie ważne i pomocne akcesoria.

Odzież treningowa

Dobór odpowiedniej odzieży treningowej jest niezwykle istotny, ponieważ ta może w znacznym stopniu wpłynąć na efektywność naszego treningu. Na początku musimy przemyśleć jakiej potrzebujemy – jeśli będzie to trening na siłowni dla mężczyzn idealnie sprawdzi się T-shirt i szorty. Przy wyborze odzieży powinniśmy kierować się materiałem z jakiego jest ona zbudowana. Do treningów na siłowni dobry będzie poliester. Jest on idealny podczas dużego wysiłku, materiał dobrze przylega do skóry, a także odprowadza pot, co jest niezwykle istotne podczas wysiłku.

Dla kobiet rozpoczynających przygodę z treningami bardzo dobrym wyborem będą legginsy sportowe, są to elastyczne długie spodnie, które bardzo dobrze nadają się do uprawiania aktywności fizycznej, ponieważ te nie krępują ruchów. Do treningu dobrze jest mieć również biustonosz sportowy, który różni się od klasycznego biustonosza. Zadaniem stanika sportowego jest docisk piersi do ciała, tak aby te podczas ćwiczeń pozostawały w statycznej pozycji. Do tego zestawu można również dołożyć koszulkę, która będzie zrobiona z oddychającej tkaniny, odprowadzającej pot.

Odpowiednie obuwie sportowe

Podczas aktywności fizycznej bardzo ważny jest odpowiedni dobór obuwia do tego. Tutaj sprawa nie jest wcale prosta, ponieważ każdy sport wymaga innego rodzaju butów. Inne obuwie kupimy do treningów na siłowni, a inne do biegania. Dlatego też należy odpowiednio dobrać buty, aby to zapewniło nam komfort, a w szczególności ochronę. Jeśli mamy w planach treningi biegowe ważne jest, żeby nasze buty były odpowiednio do tego przygotowane. Tutaj dużą rolę odgrywa podeszwa, która ma znaczenie podczas wyboru nawierzchni na jakiej będziemy trenowali. Jeśli planujemy biegać po asfalcie – najlepiej sprawdzą się buty z amortyzującą podeszwą, natomiast jeśli nasze treningi będą się odbywały na przykład w lesie – tutaj należy wybrać podeszwę antypoślizgową, aby ta zapewniała nam ochronę na słabo ugruntowanej nawierzchni. Jeśli trenujemy na siłowni tutaj potrzebne nam będą nieco inne technologie niż podczas biegu. Do tego rodzaju ćwiczeń świetnie nada się technologia UA Tribase, która maksymalizuje kontakt stopy z podłożem, dzięki temu posiadamy świetną elastyczność, a stopa porusza się w naturalnym ruchu.

Bielizna termoaktywna na chłodne dni

W okresie, gdy temperatury są niskie idealnie sprawdzi się bielizna termoaktywna, która ma za zadanie zapewnić optymalne warunki do uprawiania aktywności fizycznej. Ta ma chronić nasze ciało przed chorobami. Jedną z głównych zalet bielizny termoaktywnej jest przyleganie do ciała, bez skrępowania ruchów. Mając ją na sobie jesteśmy zabezpieczeni przed złą pogodą, nie czując przy tym żadnego dyskomfortu. Ważną cechą bielizny termoaktywnej bardzo dobre odprowadzanie potu, które jest tak ważne podczas treningu.

Akcesoria – istotny element treningu

Będąc na treningu nie należy zapominać o akcesoriach dla kobiet i mężczyzn, które mogą ułatwić i usprawnić nasz trening. W chłodne dni idealne do tego będą komin bądź też kominiarka. To które wybierzemy jest zależne od naszych preferencji. Kominiarka dobrze sprawdzi się, jeśli będziemy chcieli chronić przed zimnem całą głowę, natomiast komin będzie chronił przed zimnem tylko naszą szyję. Akcesoriami równie potrzebnymi, co funkcjonalnymi są czapka i rękawiczki, które również mają za zadanie chronić nas przed zimnem. Do treningów na siłowni będą przydatne takie akcesoria jak ręcznik, czy też bidon na wodę. W końcu niezwykle istotne podczas ćwiczeń jest odpowiednie nawodnienie.

pixel