0,00 zł

Sportowe

ilość produktów: 2

Okulary sportowe

Coraz większa liczba osób na świecie uprawia jakikolwiek sport na świeżym powietrzu. Zaczynają oni doceniać naturę co jest dla nich zdecydowanie pozytywne. Mimo wszystko zawsze do uprawiania sportu na powietrzu trzeba się przygotować. Zwłaszcza w miesiącach letnich, w których gorące słońce daje się we znaki. W takich warunkach sportowcy bardzo często wybierają dobrej jakości czapkę, odzież czy przede wszystkim przeciwsłoneczne okulary sportowe dbające o ich wzrok. Jakie okulary dla sportowców będą najlepsze?  

Okulary przeciwsłoneczne sportowe – filtrowanie promieni słonecznych

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów każdego człowieka. Właśnie dlatego trzeba o niego bardzo dbać. Promieniowanie UVB i UVA są bardzo niebezpieczne dla oczu. W lecie kiedy sportowcy spędzają na słońcu długie godziny ich oczy są narażone na nie lada wysiłek. Aby ułatwić im pracę i jednocześnie zabezpieczyć je przed uszkodzeniami sportowcy wybierają sportowe okulary przeciwsłoneczne.   Jednak nie każde okulary posiadają odpowiednie właściwości filtracyjne. Warto wybierać produkty najlepszych marek wyposażone w odpowiednie filtry. Dzięki temu soczewki takich okularów będą dobrze absorbowały promieniowanie charakteryzując się pożądanym działaniem. Najlepszymi parametrami wykazują się okulary z filtrem UV – 400. Blokują one zarówno promieniowanie UVB jak i UVA. Dodatkowym atutem okularów z filtrem UV – 400 jest jeszcze lepsze blokowanie samych oślepiających promieni słonecznych. Dzięki temu sportowca nie oślepia światło przez co może w 100% skupić się na swojej aktywności fizycznej.  

Okulary sportowe polaryzacyjne

Kolejnym ważnym elementem na jaki należy zwrócić uwagę jest polaryzacja. Okulary sportowe polaryzacyjne potrafią być najlepszym przyjacielem osób trenujących sporty na wodzie. Polaryzacja zabezpiecza przed odbijaniem się promieni świetlnych od wody. Takie odbicia promieni słońca są bardzo niebezpieczne i oślepiające – tutaj same filtry UV 400 nie wystarczą. Okulary sportowe polaryzacyjne są również polecane dla osób jeżdżących samochodem czy uprawiających kolarstwo. Na drodze promienie również bardzo często odbijają się od karoserii innych samochodów czy od znaków niebezpiecznie oślepiając kierowcę. Takie odblaski spowodowały już nie jedną kraksę dlatego wybierając okulary sportowe przeciwsłoneczne warto wybrać produkty z dodatkową polaryzacją.  

Okulary przeciwsłoneczne, a kolor soczewek

Nie trudno jest zauważyć, że okulary sportowe przeciwsłoneczne sprzedawane są w mnogich kompozycjach bardzo często różniących się od siebie kolorem soczewki. Wiele osób wybiera go ze względu na parametry stylistyczne. Jednak tak naprawdę kolor soczewek nie jest jedynie cechą stylistyczną produktu. Umożliwiają one poprawne widzenie barw i różnią się stopniem zaciemnienia. Do najpopularniejszych kolorów soczewek dostępnych na rynku zalicza się:   -Soczewki szare; są bardzo uniwersalne i przez to często wybierane. Nie tylko pasują do każdej stylizacji, ale również w neutralny i lekki sposób przyciemniają obraz. Klasyczny wybór bez dodatkowych udziwnień!   -Żółte/pomarańczowe soczewki; są idealne podczas mgły, w której widzenie jest pogorszone. Właśnie dlatego tego typu soczewki bardzo często wykorzystywane są w produkowaniu gogli zimowych. Doskonale rozjaśniają obraz poprawiając widoczność. W takich okularach z reguły inni ludzie ,,nie widzą” oczu użytkownika tego typu soczewek co dla jednych może być wadą, a dla innych zaletą.   -Czerwone soczewki; lekko przyciemniają obraz będąc perfekcyjnym wyborem dla osób uprawiających aktywność fizyczną wczesnym rankiem bądź późnym wieczorem.  

Podsumowanie

Sportowe okulary przeciwsłoneczne dla mężczyzn czy kobiet powinny wykazywać się dobrą jakością wykonania. W końcu nakłada się je na oczy, które jak to mówią ,,nie odrastają”. Dlatego wybierając sportowe okulary przeciwsłoneczne warto postawić na sprawdzone i cenione firmy jak firma Hawkers czy Nike dostępne w ofercie sklepu MMsport z bezpłatną dostawą od 99zł!

pixel