0,00 zł

Zapasy

ilość produktów: 8

Zapasy sport olimpijski

Zapasy są bardzo popularnym sportem, który polega na fizycznym zmaganiu się dwóch zawodników. Sama walka odbywa się przez stosowania rzutów i chwytów. Zawodnicy podczas walki używają rąk. Zapasy dzielą się na dwa style klasyczny – w którym możliwe są chwyty tylko powyżej pasa, a także styl wolny – tutaj dozwolone są chwyty także za nogi przeciwnika. Walka odbywa się na macie, a początki dyscypliny sięgają starożytności. Te były obecne podczas igrzysk olimpijskich w antycznej Grecji. Obecnie zapasy trenuje bardzo wiele osób, jednak, aby rozpocząć swoją przygodę z tym sportem powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować. W MMSport znajdziesz szeroki wybór butów zapaśniczych, które są niezbędne do treningu, ponieważ mają za zadanie chronić nasze stopy przed kontuzjami, a także zapewniać pełen komfort podczas walki.

Buty do zapasów

Buty zapaśnicze zdecydowanie różnią się od klasycznych butów do uprawiania sportu. Aby być coraz lepszym w swojej dyscyplinie powinniśmy zaopatrzyć się w sprzęt, który będzie nam gwarantował pełnię komfortu. Tak też jest z zapasami. Aby w pełni być gotowym na trudy związane ze sportem, powinniśmy mieć sprzęt, który podoła każdym wyzwaniom. Dlatego też tak ważne jest, aby mieć obuwie przeznaczone do danej dyscypliny sportu. Buty zapaśnicze przede wszystkim mają za zadanie ochronę naszych stóp, co podczas uprawiania sportu jest niezwykle istotne. Obuwie zapaśnicze jest odpowiedzialne za stabilizację stawu skokowego podczas walki. To jest sprawa niezwykle istotna, ponieważ przy zapasach jesteś narażeni na kontuzje naszych stóp, dlatego też tak ważna jest odpowiednia stabilizacja. Przy wyborze butów zapaśniczych powinniśmy zwracać uwagę również na podeszwę. Ta powinna mieć odpowiednią przyczepność do maty, abyśmy nie ślizgali się podczas walki. Jest to ważne, ponieważ ma za zadanie pomoc w zachowaniu przez nas równowagi podczas treningu. Podczas wyborów butów do zapasów powinniśmy je odpowiednio dobrać, ponieważ te muszą przylegać do stopy, dzięki czemu zachowamy odpowiednią stabilizację, a także do zachowania bezpieczeństwa. Buty zapaśnicze powinny być odpowiednio wentylowane, to ma nam zapewnić znacznie lepszy komfort z ich użytkowania.

Odzież zapaśnicza

Aby trenować zapasy powinniśmy zaopatrzyć się w trykot zapaśniczy, który jest stworzony z myślą o uprawianiu zapasów. Kombinezon zapaśniczy powinien przylegać do ciała, ma to zastosowanie przede wszystkim w czasie treningów, gdy optymalny komfort i wygoda jest bardzo ważnym elementem. Dlatego też, aby być w pełni przygotowanym do treningów powinniśmy zaopatrzyć się w trykot zapaśniczy. Ważne są również materiały z jakiego został zrobiony strój. Tutaj rekomenduje się, aby ten był zrobiony z materiału, który dobrze odprowadza pot, przylega do ciała, będąc jednocześnie przewiewny, a przede wszystkim wygodny. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki tym elementom nasz trening stanie się dużo bardziej efektywny.

Podsumowanie

Zapasy bez wątpienia są sportem, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Trenując ten sport należy się do niego odpowiednio przygotować, ponieważ dzięki odpowiedniej odzieży i obuwiu nasz trening staje się dużo bardziej efektywny. Należy pamiętać, że bardzo istotne w stroju są buty zapaśnicze. Powinniśmy zwracać na nie szczególną uwagę, ponieważ to one mają za zadanie chronić nas przed kontuzjami, których moglibyśmy się nabawić trenując w obuwiu do tego nie przeznaczonym. Buty do zapasów posiadają specjalną podeszwę, która ma za zadanie zapewnić nam odpowiednią przyczepność podczas treningu. Ponadto te posiadają system, który bardzo dobrze stabilizuje staw skokowy, dzięki czemu ryzyko kontuzji jest dużo mniejsze. W MMSport znajdziesz szeroki wybór butów zapaśniczych, które będą idealne do treningów tego sportu.

pixel