0,00 zł

Buty tenisowe

ilość produktów: 11

Buty tenisowe damskie

Buty tenisowe damskie są jednymi z najbardziej zróżnicowanych typów obuwia sportowego jaki tylko istnieje. Mimo wszystko zawsze każdy tenisista potrafi w idealny sposób dopasować buty do kortu tenisowego, na którym gra. Aktualna wersja tenisa sięga drugiej połowy XIX wieku – świadczy to o ogromnym doświadczeniu i prestiżu tego sportu. Jest on uznawany za jeden z najbardziej eleganckich i dostojnych sportów dlatego grając w tenisa należy bardzo dobrze się do tego przygotować. Wybór butów tenisowych dla kobiet jest jednym z najważniejszych punktów, na które trzeba zwrócić uwagę.

Buty tenisowe damskie – wstęp do wyboru idealnego obuwia

Na wstępnie należy nadmienić, że buty sportowe zawsze tworzone są z myślą o jakiejś dyscyplinie sportu. Dlatego w tym przypadku zawsze przed zakupem obuwia należy sprawdzić czy jest ono przystosowane do gry w tenisa. W przypadku kobiet powinny one zwracać uwagę na tytuł ,,buty tenisowe damskie”, który obecny jest w tytule każdego opisu obuwia. Jest to związane z dopasowaniem obuwia do danego terenu, na którym uprawia się sport. Buty do koszykówki nie będą odpowiednie do tenisa ziemnego – i na odwrót. Projektanci komponują nowoczesne technologie, które ułatwiają uprawianie konkretnego sportu. Dlatego tak ważne jest, aby kupować buty, które przeznaczone są do gry w tenis ziemny.

Buty tenisowe damskie – podeszwa najważniejszym przyjacielem tenisistki

Podeszwa w przypadku tenisa ziemnego odgrywa najistotniejszą rolę. Jest to związane z faktem, że tenis ziemny uprawiany jest na różnorodnych kortach. Do najpopularniejszych z nich należy sztuczna trawa, korty twarde czy też korty wykonane z mączki ceglanej. Jeszcze zdarzają się korty wykonane z naturalnej trawy jednak aby grać na tak przygotowanej nawierzchni z reguły trzeba być profesjonalistą, który występuje na turniejach rangi Wimbledonu. Po ustaleniu, na których kortach gra się najczęściej należy wybrać buty tenisowe damskie z podeszwą przystosowaną do danej nawierzchni. W przypadku gry na popularnej mączce ceglanej najczęściej wybiera się obuwie z podeszwą wykonaną w jodełkę. Dzięki niej zawodnik nie ślizga się na powierzchni kortu i potrafi bardzo szybko wystartować do piłki gwarantując mu największe prawdopodobieństwo zwycięstwa danej akcji. Ważne jest aby wybierać najwyższej jakości podeszwy gdyż mają one tendencję do szybkiego ścierania się co w konsekwencji czasu. W wyniku tego szybko może dochodzić do konieczności wymiany obuwia na nowe. Na korty wykonane ze sztucznej trawy najlepiej wybrać obuwie, którego podeszwa przypomina turfy (buty do piłki nożnej na orliku). Jeżeli nie wiesz jak one wyglądają to wystarczy wyobrazić sobie drobne, ząbkowane, gumowe wypustki, które pokrywają całą podeszwę. Dzięki temu zawodnik nie będzie ślizgał się na hamowaniu podczas dobiegania do piłki, a jest to jeden z najistotniejszych parametrów przy których dobiera się obuwie. Grając na kortach twardych bardzo często wiele butów szybko się ściera. Dlatego podeszwa powinna być wykonana z wysokiej jakości, odpornych materiałów, które wytrzymają takie obciążenie. Dodatkowo amortyzacja w takich warunkach jest bardzo ważna, aby kostki, kolana i biodra nie cierpiały podczas uprawiania tego sportu.

Wartość DIN, a buty tenisowe damskie

Wartość DIN jest bardzo często kojarzona z butami do tenisa. Jest to bardzo dobre porównanie gdyż decyduje ona o ścieralności podeszwy dopasowując buty do danego podłoża. W praktyce im mniejsza wartość DIN tym but jest bardziej odporny na ścieranie. W wyniku tego grając na kortach twardych czy nawet mączce ceglanej warto jest aby wybierać jak najniższe wartości DIN. Wtedy but będzie najbardziej wytrzymały co zagwarantuje użytkownikowi jego długie użytkowanie.

Granie w tenisa na różnych nawierzchniach – co zrobić?

Niektóre osoby nie mają sprecyzowanych warunków jeżeli chodzi o granie w tenis ziemny. Chodzi tutaj dokładnie o typ nawierzchni, na którym gra się w tenisa. Niektórzy trenują na różnorodnych kortach – raz na mączce, raz na nawierzchni twardej, a raz na nawierzchni sztucznej. Jeżeli jest się osobą zaawansowaną to mimo wszystko specjaliści polecają aby wyposażyć się w obuwie przeznaczone na każdy typ nawierzchni. Jednak jeżeli dopiero zaczyna się przygodę z tenisem bądź jest się osobą średnio-zaawansowaną można zastanowić się nad wyborem obuwia typu All Court. Jest to najbardziej uniwersalna opcja, która łączy w sobie uniwersalność, korzystne warunki finansowe i funkcjonalność podczas gry na każdym korcie. Mimo wszystko trzeba mieć z tyłu głowy, że na niektórych nawierzchniach buty mogłyby spisywać się lepiej.

Buty tenisowe damskie od MMsport

Buty tenisowe damskie obecne w ofercie sklepu MMsport posiadają wysokiej jakości podeszwy pochodzące od najlepszych marek. Zakup markowych butów takich jak buty tenisowe damskie Diadora to pewność inwestycji, która zawsze będzie trafiona. Daje ona również komfort podczas każdej akcji na korcie, a również bezpieczeństwo, które nie ma ceny.

pixel