0,00 zł

Tenis

ilość produktów: 62

Odzież tenisowa dla kobiet

Tenis jest dyscypliną sportu, która stała się niezwykle popularna. Jest to sport, który uprawiają zarówno młodzi, jak i dorośli. Dzięki grze w tenisa możemy spędzić aktywnie czas, trenując przy tym. W MMSport znajdziesz szeroki wybór odzieży, akcesoriów i butów dla kobiet przeznaczonych do gry w tenisa.

Rozpocznij od butów

Jeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z tenisem pierwsze o co powinniśmy zadbać to odpowiednie buty do gry w tenisa. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ tylko w przystosowanym do tego sportu obuwiu będziemy mogli grać w pełni komfortowo, a przede wszystkim bezpiecznie. Tenis jest sportem, który wymaga od nas ciągłej aktywności. Wysoki, doślizgi czy też bieganie na boki jest w tym sporcie normą, dlatego też powinniśmy mieć przystosowane do takich właśnie warunków buty, aby móc w pełni komfortowo cieszyć się z gry. Wybierając buty na samym początku musimy je dobrać do nawierzchni na jakiej będziemy grali. Jest to ważne, ponieważ inne są przystosowane do gry na mączce, a inne na korcie twardym. Na mączce ważne są szybkie dobiegi do piłki, dlatego też podeszwa powinna być ułożona w jodełkę, a przy tym antypoślizgowa. Taka konfiguracja zapewni nam pełen komfort gry, a co najważniejsze bezpieczeństwo. Jeśli decydujemy się na korty twarde, tutaj powinniśmy zadbać o odpowiednią amortyzację, a także stabilizację stopy, co ma zapobiec potencjalnym kontuzjom, które mogą się przytrafić w obuwiu nie przeznaczonym do danej nawierzchni. Podczas gry na kortach twardych ważne jest również, aby podeszwa buta była trwała, ponieważ ta może być narażona na ścieranie. Jeśli gramy na trawie podeszwa naszych butów powinna posiadać wypustki, które mają za zadanie ograniczać poślizg, a przy tym nie niszczyć trawy. Ostatnią z nawierzchni jest sztuczna trawa, tutaj w celu uzyskania jak najwyższego komfortu podeszwa naszych butów powinna posiadać gumowe wypustki. Odpowiedni dobór obuwia nie jest więc łatwy, jednak konieczny, ponieważ tylko dobrze dobrane buty są w stanie zapewnić nam odpowiedni komfort podczas gry, a także co najważniejsze bezpieczeństwo, ponieważ dobrze dobrane obuwie może zapobiec kontuzjom, które mogą się przytrafić podczas uprawiania sportu.

Odzież tenisowa

Dla każdej kobiety styl jest niezwykle ważny, dlatego też niezależnie czy wychodzimy na spotkanie z przyjaciółmi, czy na kort tenisowy powinniśmy się czuć modnie i stylowo. Dlatego też w MMSport znajdziesz szeroki wybór odzieży tenisowej dla kobiet, tak aby każda z pań mogła znaleźć ubrania w swoim stylu. Wybierając odzież tenisową warto jest postawić na materiały, które pomogą nam osiągać jeszcze lepsze wyniki. Takim bez wątpienia jest poliester, który przylega do ciała, dzięki czemu jest wygodny w użytkowaniu, bardzo dobrze przepuszcza pot na zewnątrz, a także gra się w nim komfortowo. Dzięki temu możemy znacznie poprawić nasze wyniki, ponieważ jeśli trenujemy w odpowiednio przystosowanej do tego odzieży, te są znacznie lepsze. Materiały syntetyczne idealnie nadają się do uprawiania sportu głównie przez swoją budowę, ale także technologie, które producenci odzieży w nich zawierają. Jest to ważne, ponieważ dzięki nim nasz trening może być znacznie efektywniejszy.

Podsumowanie

Tenis jest dyscypliną sportu, w której najważniejsze są indywidualne umiejętności, jednak warto jest zaopatrzyć się w odzież i buty, które będą pomagały nam osiągać znacznie lepsze wyniki. Odpowiedni dobór obuwia jest kluczowy, ponieważ każda z nawierzchni m swoją specyfikę. Dlatego też tylko dobrze dobrane buty są nam w stanie zapewnić komfort gry, a przede wszystkim bezpieczeństwo na korcie.

pixel