0,00 zł

Buty męskie do biegania

ilość produktów: 141

Męskie buty do biegania nie tylko po asfalcie

Jeśli na hasło, że sport to zdrowie czy ruszajmy z kanapy reagujesz nerwowo to znaczy, że nie poznałeś jeszcze wygodnych butów biegowych marki Under Armour, Nike czy Diadora! Wszyscy wiemy, jak ważnym elementem wyposażenia biegacza jest przede wszystkim dobrze dobrane obuwie. Jeśli z kolei lubisz spędzać czas biegając, ale zawsze odkładałeś to na bok, gdyż bałeś się o swoje stawy, kolekcja oryginalnego obuwia dla biegaczy renomowanych marek powinna Cię szczególnie zainteresować! Ich unikalna konstrukcja wraz z zaawansowaną autorską technologią pozwala w ogromnym stopniu zniwelować skutki dużego nacisku jaki powstaje przy bieganiu. W końcu bieganie to uderzenie o podłoże z siłą 10-krotnie większą niż nasza masa ciała. Pamiętaj o dobraniu odpowiedniego obuwia sportowego do rodzaju nawierzchni – po asfalcie czy w terenie, na której będziemy biegać i wybierz buty biegowe z dobrą amortyzacją. Mężczyźni z dużą masą ciała, ważący ponad 100 kg powinni wybierać obuwie biegowe ze wzmocnioną podeszwą środkową, która zapewni większą stabilność i szybko się nie zużyje. U nas znajdziesz buty w różnych rozmiarach, kolorach oraz przedziałach cenowych, zatem nawet i do 200 zł sprawisz sobie oryginalne, wysokiej jakości obuwie do biegania. Szczególnie zerknij na nasz dział outlet, gdzie kupisz produkty do 70% taniej. A robimy też wyprzedaże także i na nową kolekcję. Koniec z wymówkami od wyjścia na poranny jogging!

Buty męskie do biegania – bo rodzaj nawierzchni ma znaczenie!

Obuwie męskie do biegania powinno być bardzo dobrze dobrane. Tak jak wcześniej zostało wspomniane liczy się między innymi stopień zaawansowania, waga, ale przede wszystkim rodzaj nawierzchni, po której się najczęściej biega. Wydaje się to błahe jednak bardzo często biegacze dopasowują buty do rodzaju biegu, który uprawiają. Najczęściej wyróżnia się: -Buty do biegania po twardej nawierzchni; najczęściej jest nią asfalt bądź kostka brukowa. Na takiej nawierzchni bardzo często pokonywane są ogromne dystanse takie jak maratony miejskie. To ponad 40 kilometrów biegu po niezwykle twardym terenie – brak odpowiedniego obuwia będzie nie tylko stwarzał problemy z przebiegnięciem takiego dystansu (mimo odpowiedniej kondycji), ale również ryzyko kontuzji takiego jak odbicia stopy, przetarcia czy zmiany osteopatyczne będzie bardzo wysokie. W sytuacjach pokonywania tak długich dystansów należy wybrać obuwie sportowe z odpowiednią amortyzacją i systemami technologicznymi – nawet kosztem masy. Z reguły większa amortyzacja i lepsza technologia wiąże się z cięższą masą butów jednak w takim wypadku warto jest to ,,przetrawić”. -Buty do biegania po miękkiej nawierzchni; mowa tutaj przede wszystkim o butach przeznaczonych do biegania po leśnych ścieżkach czy innych podobnych terenach. Biegacze zazwyczaj są tak twardzi, że nie zwracają uwagę na warunki tylko po prostu biegną przed siebie. Po ulewnych deszczach bardzo często taki leśny teren jest mocno namoczony, a co za tym idzie śliski. Dlatego w takim wypadku warto postawić na obuwie z antypoślizgową powierzchnią i dodatkową stabilizacją śródstopia. Dzięki temu ryzyko podkręceń kostki czy poślizgnięć, które mogą skończyć się różnie jest najmniejsze. -Buty do biegania męskie do uniwersalnego stosowania; zwane są inaczej po prostu butami treningowymi. Takie obuwie jest przeznaczone najczęściej dla amatorów biegania, którzy chcą w ogóle sprawdzić czy ta pasja będzie dla nich interesująca. Posiadają po trochę każdego połączenia – i amortyzacji i stabilności. -Buty startowe; buty startowe bardzo często produkowane są przez najlepsze firmy jak startowe buty do biegania Under Armour czy startowe buty do biegania Nike. Są one bardzo lekkie i mają stosunkowo niewiele dodatków technologicznych. Z pewnością pokonywanie długich kilometrów w takim obuwiu mogłoby być mało komfortowe. Są one stworzone dla ulubieńców pokonywania krótkich dystansów (z reguły maksymalnie 400 metrów). Umożliwiają im pokonanie krótszych dystansów w jak najszybszym czasie – a tutaj liczą się milisekundy.

Problemy z dobraniem obuwia do biegania

Wbrew pozorom wiele osób może mieć problemy z dobraniem obuwia do biegania. Chodzi tutaj o wygodę czy dopasowanie wkładki. Jeżeli mimo tego, że rozmiar butów jest odpowiedni podczas biegania cały czas ,,coś jest nie tak” oznacza to, że dana osoba może mieć kłopoty z tak zwaną pronacją. Jest nią tendencja do stawiania kroków do wewnątrz albo do zewnątrz. W takim razie warto jest udać się do specjalisty jak fizjoterapeuta, który doradzi z wyborem odpowiedniego rodzaju obuwia biegowego.

Załóż sportowe buty biegowe i ruszaj przed siebie!

W sklepie internetowym MM SPORT znajdziesz szeroką ofertę butów biegowych oryginalnych marek. Mamy męskie buty do biegania nadające się nie tylko dla profesjonalistów, ale również dla amatorów. Różnią się one od siebie nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim właściwościami, które w znacznym stopniu wpływają na jakość biegania. Amerykańska marka Under Armour słynie z różnego rodzaju autorskich pianek stosowanych w męskich butach biegowych. Podstawowa to EVA, klasa wyżej to Micro G, następnie Charged Cushioning i ostatnia, HOVR, najbardziej zaawansowana technologia. A może zainteresuje Ci nasz kultowy model Speedform Gemini do biegów długodystansowych, zbudowany z najlepszych materiałów, idealnie dopasowujących się do stopy. Model Diadora Mythos Blushield jest wyjątkowo lekki, a jednocześnie zapewnia całkowitą przyczepność stopy oraz idealną równowagę ciała dla zaawansowanych biegaczy. Mamy też modele butów biegowych, które świetnie się sprawdzą podczas biegania zimową porą. Mają one wodoszczelną membranę a ich nieślizgająca podeszwa jest wyprodukowana we współpracy z firmą Michelin, zapewniająca jeszcze lepszą przyczepność na śliskiej nawierzchni oraz dłuższą trwałość użytkowania. Bogata kolorystyka i ciekawe wzornictwo naszej oferty butów biegowych sprawią, że do nich nie przejdziesz z obojętnością. Sznurowane lub wygodne zapięcie na rzepy – to Ty wybierasz. Kup już dziś i zacznij biegać!

Jeśli potrzebujesz porady związanej z wyborem pierwszych butów biegowych, koniecznie zajrzyj do naszego bloga Na co zwrócić uwagę przy zakupie pierwszych butów biegowych

pixel