0,00 zł

Zapasy

ilość produktów: 6

Zapasy

Zapasy coraz bardziej zyskują na popularności. Są one w końcu spotem olimpijskim, który uprawia bardzo dużo osób. Te polegają na fizycznym zmaganiu się dwóch zawodników, którzy w walce stosują rzuty a także chwyty, używając tylko rąk. Zapasy charakteryzują się dwoma stylami klasycznym – w którym dozwolone są jedynie chwyty powyżej pasa, a także wolnym – w którym zawodnicy mogą chwytać nogi swoich przeciwników. W zapasach oprócz samych umiejętności bardzo ważne jest posiadać odpowiednie obuwie, które ma za zadanie chronić nas przed kontuzjami, a także zapewnić komfort podczas treningów.

Odzież zapaśnicza

Podczas treningów zapaśniczych bardzo ważny jest ubiór, dlatego też dobrze jest zaopatrzyć się w trykot zapaśniczy dzięki któremu będzie nam się dużo bardziej komfortowo trenowało. Kombinezon zapaśniczy ma za zadanie zapewnić nam komfort podczas walki, dlatego też ten powinien przylegać do ciała i co za tym idzie nie krępować naszych ruchów. Dzięki temu nasz trening staje się dużo bardziej efektywny. Jest to kwestia niezwykle ważna, ponieważ w zapasach istotne jest, aby nasze ruchy były precyzyjne i bardzo dobrze skoordynowane. Wybierając trykot zapaśniczy należy więc odpowiednio dobrać materiał, z którego ten będzie skonstruowany. Tutaj bardzo dobrze spisze się poliester, który dobrze przylega do ciała, a także odpowiednio odprowadza pot, dzięki czemu odczujemy dużo większy komfort.

Buty zapaśnicze

Jak w każdym sporcie tak i w zapasach, aby móc odpowiednio trenować i osiągać jak najlepsze wyniki powinniśmy być do tego jak najlepiej przygotowani. Choć bardzo ważną rolę odgrywają umiejętności, tak nie możemy zapominać o obuwiu, które w sporcie odgrywa bardzo ważną rolę. Dlatego też rozpoczynając swoją przygodę z zapasami powinniśmy zadbać o odpowiednie buty, które zapewnią nam odpowiednie wsparcie podczas treningu.

Podczas walki bardzo ważna jest przyczepność, dlatego też obuwie zapaśnicze powinno posiadać specjalną podeszwę, która właśnie ten aspekt będzie w stanie nam zapewnić, a ponadto umożliwi płynność ruchów podczas przemieszczania się na macie. Buty powinny być również elastyczne, abyśmy mogli swobodnie się poruszać. Są to ważne kwestie, ponieważ podczas uprawiania zapasów jesteśmy w ruchu, a nasza stopa powinna być odpowiednio ułożona w trakcie walki. W tym kontekście należy również wspomnieć o lekkości, a także dopasowaniu obuwia. Buty zapaśnicze powinny być lekkie, aby nie obciążać stopy, a także odpowiednio dopasowane, ponieważ tylko takie obuwie jest nam w stanie zapewnić pełen komfort, a także bezpieczeństwo podczas treningu.

W obuwiu zapaśniczym bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednia stabilizacja stawu skokowego. Jest to bardzo istotne, ponieważ w czasie walki bardzo łatwo jest nabawić się kontuzji, dlatego też powinniśmy być odpowiednio przygotowani i wspierani przez nasze obuwie. Jest to szczególnie ważne, ponieważ podczas wykonywania dynamicznych ruchów i przewrotów nasze stawy skokowe są narażone na niebezpieczeństwo. Dlatego też do uprawiania zapasów najlepiej nadają się buty z wysoką cholewką, która ma za zadanie stabilizować nasz staw skokowy i chronić przed urazami.

Podsumowanie

Do treningu zapasów powinniśmy być odpowiednio przygotowani. Jest to związane głównie z tym, że same umiejętności nie wystarczą, a powinniśmy mieć odpowiedni sprzęt, aby móc osiągać jak najlepsze wyniki. Jest to związane również z tym, że w sporcie nie trudno o kontuzję, dlatego też powinniśmy posiadać odpowiednio przystosowane do sportu obuwie, które ma za zadanie zapewnić nam komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo. W MMSport znajdziesz szeroki wybór butów zapaśniczych, które idealnie nadają się do treningów.

pixel