0,00 zł

Z kapturem

ilość produktów: 37

Bluzy damskie z kapturem

Bluzy damskie z kapturem są ikoną sportowej, kobiecej mody, która z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Jeszcze kiedyś dobranie bluzy damskiej z kapturem do stylowego, klasycznego płaszcza byłoby największą zbrodnią. Dziś bardzo często wiele osób wyznaczających trendy modowe ubiera się właśnie w taki sam sposób! Mimo wszystko nie należy zapominać o pierwotnym przeznaczeniu bluz damskich z kapturem. Od zawsze służyły, służą i będą służyć podczas uprawiania sportu na powietrzu czy w trakcie odpoczynku we własnym zaciszu domowym.

Kaptur – najlepszy sprzymierzeniec każdej aktywnej kobiety

Niezaprzeczalnie można powiedzieć, że kaptur przydaje się w bardzo wielu ,,podbramkowych” sytuacjach. Są nimi niekorzystne warunki środowiska, z którymi często musi mierzyć się każdy człowiek. Niezależnie od sytuacji – kaptur może przydać się podczas uprawiania sportu na powietrzu czy nawet podczas spaceru kiedy pogoda nagle zmieni się o 180 stopni. Kaptur znajduje się z tyłu bluzy – więc w ogóle nie przeszkadza podczas jej użytkowania. W trakcie nagle spadającego deszczu czy śniegu założenie kaptura może ochronić głowę przed zimnem, a co za tym idzie wychłodzeniem organizmu. Powszechnie wiadomo, że najwięcej ciepła traci się właśnie przez tą część ciała. Dlatego jej ochrona jest tak bardzo istotna! Podsumowując wybierając idealną bluzę do uprawiania sportu warto jest postawić na bluzę z kapturem!

Komplety odzieży sportowej - spodnie i bluza dresowa

W ofercie sklepu MMsport można znaleźć bluzy damskie z kapturem, które posiadają kompatybilne spodnie dresowe. Składają się one z podobnych kolorów i podobnych fasonów przez co stanowią integralną całość. Wiele kobiet chcąc kupić bluzę z kapturem damską od razu dobiera do kompletu właśnie spodnie dresowe. Taka kompozycja jest idealna zarówno w drodze na i z treningu, ale także na luźne wypady za miastem. Bo podróż samochodem również powinna być stylowa i wygodna!

Bluzy damskie z kapturem – krótkie czy długie?

Bluzy damskie z kapturem występują w różnorodnych konfiguracjach i fasonach. Jednymi z najpopularniejszych stały się oversize’owe bluzy damskie z kapturem. Są one większe od klasycznych bluz damskich z kapturem przez co mają wygląd za dużej o 1-2 rozmiary. Jednak tak naprawdę są one tak dopasowane tworząc luźną oraz niesamowicie wygodną kompozycję uwielbianą przez szerokie grono kobiet. Mimo wszystko tego typu bluzy najczęściej wykorzystywane są na chodzenie po własnym domu bądź krótkie spacery. W przypadku uprawiania sportu bądź wyjść ze znajomymi lepszymi mogą okazać się krótsze bluzy damskie z kapturem. Sięgają one wysokością do pępka dając kobiecie uczucie lekkiego chłodu i dobrej wentylacji. Dlatego podczas uprawiania sportu wiosną bądź latem bardzo często takie bluzy są idealne. Wtedy temperatura za oknem nie jest najcieplejsza, ale wystarczająca aby krótka bluza wystarczyła do idealnego ogrzania organizmu. Oczywiście tak jak wcześniej zostało wspomniane – bluza posiada kaptur więc w razie deszczu nie będzie problemu z ochroną głowy.

Bluza damska z kapturem – rozsuwana czy wkładana przez głowę?

Kolejnym podziałem, który wpływa na funkcjonowanie bluzy damskiej z kapturem jest sposób jej wkładania. Najczęściej bluzy z kapturem kojarzone są z tymi wkładanymi przez głowę. Mówi się, że są one mniej wygodne we wkładaniu, ale bardziej wygodne w funkcjonowaniu – dlatego ,,jak kto woli, co kto lubi”. Drugą kategorią są bluzy rozsuwane, których nie trzeba wkładać przez głowę. W ofercie sklepu MMsport znajdują się obie te kategorię dlatego każda kobieta będzie mogła wybrać tę, która bardziej odpowiada jej preferencjom.

Materiał – kluczowy czynnik wyboru dobrze dostosowanej bluzy z kapturem

Głównym czynnikiem, który decyduje o przynależności bluzy do jej zastosowania jest dobrze dobrany materiał. Decyduje on nie tylko o wyglądzie i wygodzie, ale przede wszystkim cechach funkcjonalnych, które w przypadku elementu odzieży jakim jest bluza są bardzo istotne! -Polar; materiał typu polar najczęściej wchodzi w skład bluz, które wykorzystywane są podczas podróży turystycznych w góry. Dzięki nim każda fanka górskich wypraw może być do nich odpowiednio przygotowana. Polar dobrze chroni przed chłodem czy wiatrem i przede wszystkim jest bardzo miły w dotyku. Właśnie dlatego ochoczo wykorzystywany jest podczas takich podróży. -Bawełna; wysokogatunkowa bawełna uwielbiana jest przez osoby przebywające długi czas podczas wyjść ze znajomymi czy podczas odpoczynku w domu. Dodatek ogrzewającego kaptura sprawia, że w takiej bluzie kobieta po prostu czuje się dobrze. Jest miękka i wprost stworzona do takich czynności. -Poliester; poliestrowy materiał jest przede wszystkim sportową tkaniną, której głównym atutem jest lekkość i oddychalność przy jednoczesnym utrzymaniu dobrego poziomu ciepła. Dzięki swoim parametrom bardzo chętnie wykorzystywana jest podczas uprawiania wysiłkowego sportu na powietrzu takiego jak bieganie, jazda na rowerze czy gry zespołowe typu piłka nożna. Wszystkie te bluzy damskie z kapturem pochodzące od cenionych marek dostępne są w ofercie sklepu MMsport z bezpłatną dostawą od 99zł!

pixel