0,00 zł

Okulary przeciwsłoneczne

ilość produktów: 31

Okulary przeciwsłoneczne damskie

Okulary przeciwsłoneczne damskie są bardzo cenionym akcesorium, które potrafi ułatwić życie w najbardziej słoneczne miesiące w roku. Wiele osób nie wyobraża sobie przeżyć lata bez dobrze dobranych okularów przeciwsłonecznych. Oczy w takich miesiącach są szczególnie narażone na promieniowanie słoneczne, które może być dla nich niebezpieczne. Dlatego, aby nie tylko zwiększyć swój komfort, ale również zadbać o zdrowie praktycznie każda kobieta decyduje się na wybór okularów przeciwsłonecznych. W sklepie MMsport znajdują się okulary przeciwsłoneczne damskie charakteryzujące się nie tylko bardzo estetycznym wyglądem, ale również bardzo dobrą funkcjonalnością. Marki typu Nike czy Hawkers to światowi giganci, którym warto zaufać.  

Okulary przeciwsłoneczne damskie – wygląd oprawek

Wiele kobiet zachęcają piękne, modne oprawki. Nie ma co się dziwić – oprawki to pierwsze co widzi każda osoba chcąca zakupić okulary przeciwsłoneczne. Damskie oprawki nieco różnią się od tych męskich dlatego zawsze warto sprawdzać czy oprawki są dopasowane pod względem płci. Do najpopularniejszych typów oprawek również obecnych w sklepie MMsport zalicza się przede wszystkim pilotki. To popularne okulary typu Aviator, które posiadają cienkie boki, mostki i spore szkła. Przykładem są okulary Hawkers Shadow Polarized Black. Można powiedzieć, że są wiecznie młode, gdyż ich sława nie przemija! Innym rodzaje okularów są tak zwane lustrzanki, w których wszystko się odbija! Przykładem są okulary Hawkers X Steve Aoki Silver Joker Warwick VM. Wiele osób uwielbia, kiedy mają ,,zasłonięte” oczy czując się bardziej pewnie. Inne popularne okulary przeciwsłoneczne damskie to tak zwane kotki. Są popularne nie tylko w wersjach korekcyjnych, ale również w wersjach przeciwsłonecznych. Przykładem są okulary Hawkers Carey Green Bottle Feline. Ostatnimi z najpopularniejszych oprawek są tak zwane lenonki, które posiadają idealnie okrągłe szkła, które często posiadają charakterystyczne, pomarańczowe zabarwienie. 

Okulary przeciwsłoneczne damskie – dodatki funkcjonalne, które warto posiadać

Decydując się na wybór okularów przeciwsłonecznych warto jest zadbać nie tylko o ich modny wygląd, ale również jakość szkieł, które zostają zaaplikowane do oprawek. To przez nie tak naprawdę ludzie oko dostrzega wszystkie wzory i kształty. Przede wszystkim podczas wyboru okularów przeciwsłonecznych należy zwrócić uwagę na dodatki funkcjonalne, które sprawiają, że obraz jest wyraźny, a szkodliwe promieniowanie słoneczne nie trafia do oczu. Najważniejszym wyborem podczas wyboru okularów przeciwsłonecznych damskich jest obecność filtru 400, który pochłania emitowane, szkodliwe dla oka promieniowanie słoneczne. Również niesamowicie ważny jest wybór polaryzacji – zwłaszcza dla osób prowadzących motocykl, samochód czy nawet rower. Polaryzacja sprawia, że promienie świetlne, które często zdarzają się na drodze zostają sprawnie odbite. W wyniku tego oślepienie kierowcy, które mogłoby doprowadzić do stłuczki jest zredukowane do minimum!  

Kolor szkieł ma znaczenie!

Oferta sklepu MMsport jeżeli chodzi o kolor szkieł do oprawek jest bardzo bogata. Jednak wbrew powszechnie panującej opinii kolor szkieł nie jest tylko dodatkiem stylistycznym, który wybiera się ze względu na indywidualne preferencje. Kolor szkieł wnosi sporo do użytkowania okularów. Przykładowo okulary przeciwsłoneczne z brązowymi szkłami nadają neutralną widoczność, która jest dość uniwersalna przez cały dzień użytkowania. Kontrasty są mocne, a ostrość bardzo dobra. Dlatego okulary przeciwsłoneczne damskie z brązowymi szkłami są odpowiednie dla kierowców. Inaczej jest ze szkłami zielonymi, które są odpowiednie zarówno w zimie jak i w lecie. Dają sporą dawkę uspokojenia barw bez przesadnej poprawy kontrastu – mimo wszystko ze względu na zmianę barwy nie poleca się stosowania ich przez kierowców. Pomarańczowe i żółte soczewki bardzo dobrze rozjaśniają obraz przez co są polecane w bardziej pochmurne dni czy o zmroku kiedy słońce razi oczy na wysokości horyzontu. Ostatnie i najbardziej uniwersalne to soczewki szare. Dają one efekt lekkiego przyciemnienia i ochrony przed promieniowaniem słonecznym jednocześnie zapewniając komfortowy, uspokajający obraz bez zmian widocznych barw.  

Okulary przeciwsłoneczne damskie do uprawiania sportu

Okulary przeciwsłoneczne damskie do uprawiania sportu różnią się od tradycyjnych okularów przeciwsłonecznych bardziej zaostrzonym wyglądem, większą powierzchnią szkieł czy też stabilniejszym usytuowaniem na głowie. To wszystko związane jest z uprawianiem sportu na najwyższym poziomie, w którym okulary nie mogą przesuwać się, a co dopiero spadać. Przy wykonywaniu dynamicznych ruchów w tradycyjnych okularach przeciwsłonecznych z pewnością spadłyby z głowy. Dodatkowo powierzchnia szkieł ogranicza ryzyko oślepienia podczas gdy sportowiec ustawia się do słońca nawet pod największym kątem.   Okulary przeciwsłoneczne damskie pochodzące od producentów typu Hawekrs czy Nike to produkt, któremu z czystym sumieniem można zaufać. Wiele modeli właśnie tych marek znajduje się w ofercie sklepu MMsport – z bezpłatną dostawą od 99zł!

pixel