0,00 zł

Siatkówka

ilość produktów: 13

Siatkówka

Siatkówka jest niezwykle popularną dyscypliną, która przyciąga do hal i przed telewizory bardzo wielu kibiców. Jednak warto zauważyć, że bardzo duża część osób gra rekreacyjnie, bądź też zamierza stawiać swoje pierwsze kroki w siatkówce. Aby być dobrym na boisku potrzeba dużo treningów, jednak ważny jest również sprzęt, z którego korzystamy. Jest to sprawa ważna, ponieważ ma on za zadanie zapewnić nam nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo podczas gry, bo w końcu w sporcie bardzo łatwo o kontuzję, dlatego też powinniśmy to ryzyko jak najbardziej niwelować.

Buty do siatkówki, jakie wybrać?

Podstawowym elementem ubioru siatkarza są buty, które powinny być bardzo dobrze dobrane. Jest to spowodowane tym, że każdy sport potrzebuje innych właściwości, dlatego też przy wyborze butów powinniśmy kierować się ich przeznaczeniem. Bardzo ważne jest, aby te były odpowiednio dopasowane do stopy, a także być odpowiednio dobrane pod kątem rozmiaru, ponieważ tylko wtedy te dają pełen wachlarz możliwości, które buty oferują. Siatkówka jest sportem dynamicznym, w którym bardzo ważnym elementem są wyskoki do lecącej piłki, co obciąża nasze stawy, dlatego też buty siatkarskie powinny być wyposażone w system stabilizujący śródstopie. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ dzięki temu zapewniamy naszym stopom bezpieczeństwo podczas wyskoków, a także lądowania. Jako, że w siatkówkę gra się na parkiecie buty powinny mieć specjalną podeszwę, która nie rysuje boiska, a przede wszystkim ta będzie antypoślizgowa. Jest to kwestia istotna, ponieważ podczas krótkich ruchów bardzo łatwo jest stracić równowagę i przez poślizgnięcie wywrócić się. Dlatego też dzięki podeszwie antypoślizgowej nasze stopy będą dużo bardziej zabezpieczone i nie narażone aż tak bardzo na potencjalne kontuzje, które mogłyby wyniknąć podczas poślizgnięcia się na parkiecie. W naszej ofercie znajdziesz buty posiadające asymetryczny język i sznurowadła, który zapewniają większe wsparcie i mniejszą utratę energii, co jest niezwykle istotne podczas treningów, bądź też meczów siatkarskich. Dlatego też w MMSport znajdziesz szeroki wybór butów do siatkówki znanej i renomowanej marki NIKE.

Odzież do gry w siatkówkę

Kolejnym ważnym aspektem podczas gry jest dobór odzieży. Ta ma za zadanie zapewnić komfort i wygodę podczas gry w siatkówkę. Jak wiadomo dzięki odpowiednio dobranym ubraniom trenuje się znacznie łatwiej, ponieważ te zapewniają nam właściwości, których ubrania nie przeznaczone do sportu nie zagwarantują. Kupując odzież powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego ta jest wykonana. Dobrym wyborem jest poliester, który jest materiałem bardzo dobrze nadającym się do uprawiania w nim sportu. Głównie dlatego, że ten dobrze odprowadza pot sprawiając, że skóra pozostaje sucha, ponadto poliester przylega do ciała, dzięki czemu podczas treningu odczuwamy komfort, który jest niezwykle ważnym czynnikiem podczas gry w siatkówkę, w której liczy się precyzja, dokładność, a także szybkość ruchów.

Buty siatkarskie NIKE

W MMSport znajdziesz szeroki wybór butów siatkarskich męskich i damskich znanej i renomowanej marki NIKE, które są przystosowane do gry w siatkówkę i posiadają wszelkie technologie, które mają za zadanie chronić przed kontuzjami, a także wspomagać nasz podczas treningu. Wybierając buty siatkarskie powinniśmy postawić na marki, które gwarantują wysoką jakość wykonania, a także komfort z ich użytkowania, który bez wątpienia jest bardzo istotny.

pixel