0,00 zł

Buty trekkingowe dziewczęce

ilość produktów: 51

Buty trekkingowe dziewczęce

Planując rodzinne wycieczki bez wątpienia jedynym z najważniejszych elementów jest obuwie. To powinno być przede wszystkim wygodne i przystosowane do wypraw. Buty trekkingowe są o tyle ważne, że można ich używać do różnych rodzajów nawierzchni. Nie ważne czy nasze dziecko będzie szło asfaltową ścieżką, czy też po dolinie – buty trekkingowe będą idealnym wyborem. W MMSport znajdziesz buty trekkingowe dziewczęce od znanych i cenionych marek.

But na wycieczki

Gdy planujemy wycieczkę dobrze jest zaopatrzyć naszą pociechę w buty, które będą dostosowane do wypraw. Ważne, aby być przygotowanym na piesze wędrówki, ponieważ w trakcie wycieczki mogą się zmienić warunki atmosferyczne. Dlatego też istotne jest, aby nasze dziecko posiadało buty outdoorowe, które będzie wygodne i funkcjonalne. Bez wątpienia komfort naszej pociechy jest kluczową kwestią podczas wypraw. Dlatego też warto jest postawić na buty, które będą spełniały wymagania młodych dam. Warto jest kupować buty trekkingowe dobrej jakości, aby długie i piesze wędrówki obyły się bez otarć, urazów i bólu, który mógłby powstać w przypadku butów kiepskiej jakości. Ta kwestia jest bardzo ważna w przypadku, gdy zaplanujemy długą wycieczkę z naszą pociechą, ponieważ gdy nasze dziecko nabawiłoby się urazu, bądź obtarcia wycieczka byłaby bardzo utrudniona. Spacery z bólem mogą też zrazić naszą pociechę do tego typu aktywności, a przecież spędzanie rodzinnie czasu na świeżym powietrzu jest jedną z lepszych rozrywek, którą przede wszystkim można wykonywać wspólnie.

Niskie i wysokie buty

Buty trekkingowe można podzielić na dwie kategorie: niskie i wysokie. To jakie wybierzemy dla naszej pociechy jest zależne od tego jakie przeznaczenie będą one miały. Do pieszych wycieczek po trasach stosunkowo prostych lepiej sprawdzą się buty trekkingowe niskie, ponieważ te zagwarantują dużo lepszą oddychalność i przewiewność buta. Są to ważne kwestie, ponieważ wtedy odczuwamy dużo większy komfort. Jeśli planujemy wycieczki po dużo bardziej wymagających terenach lepiej jest dla naszej pociechy zakupić buty trekkingowe wysokie, które będą chroniły kostkę. Wysokie buty trekkingowe zapewniają lepszą stabilizację podczas spaceru. Dlatego też wybierając buty trekkingowe dla dziewczynek powinniśmy się kierować głównie trasami, po których planujemy spacerować.

Membrana wodoodporna – kiedy warto kupić?

Niektóre z modeli posiadają wodoodporną membranę. Ta jest niezwykle przydatna podczas deszczów, ponieważ chroni naszą stopę przed dostaniem się wody do naszego buta, co jest niezwykle ważne w miesiącach, w których są częstsze deszcze. Należy jednak pamiętać, że wodoodporna membrana ma również swoje minusy – nie przepuszcza powietrza. Dlatego też podczas okresu letniego, gdy temperatury są wysokie stopa naszych dzieci będzie się dużo bardziej pociła, co może wpłynąć na dyskomfort podczas wędrówki.

Buty trekkingowe KEEN

Kupując buty trekkingowe dobrze jest wybierać marki znane, które są już długi okres czasu na rynku. KEEN jest amerykańską marką, która tworzy buty od 2003 roku, posiadając przy tym technologie, które w butach trekkingowych sprawdzają się idealnie. Bardzo ważną technologią, którą firma zawiera w niektórych butach jest KEEN.CNX, która zapewnia ochronę stopy z wysoką wytrzymałością i smukłą podeszwą. Dzięki temu buty, które posiadają tą technologię zapewniają niesamowity komfort użytkowania. Istotną technologią jest również Eco Odor Control, która blokuje rozwój mikrobów, które tworzą nieprzyjemny zapach. Do bardziej wymagających wycieczek bardzo dobrze sprawdzi się technologia KEEN.DRY, jest to odporna na wodę oddychająca membrana. Ta zapewnia komfort i ochronę przed wilgocią. Membrana nie przepuszcza wilgoci, jednocześnie pozwalając, aby wilgoć ze środka przedostawała się na zewnątrz, pozostawiając stopę suchą.

pixel