0,00 zł

Zapasy

ilość produktów: 8

Zapasy – sport olimpijski

Zapasy są dyscypliną sportu, która przyciąga do siebie duże grono osób. Są to sporty walki, w którym uczestniczy dwóch zawodników walcząc ze sobą używając rzutów i chwytów. Początek zapasów jako sportu sięga aż do starożytności. Był on konkurencją podczas igrzysk olimpijskich w antycznej Grecji. Jednak, aby rozpocząć swoją przygodę z zapasami powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować. W MMSport znajdziesz szeroki wybór obuwia i strojów zapaśniczych.

Jakie buty wybrać?

Wybór obuwia w zapasach jest bardzo ważny, ponieważ to różni się od klasycznych butów sportowych. Podstawowym zadaniem butów zapaśniczych jest ochrona nóg podczas treningów. Te powinny stabilizować staw skokowy podczas treningów na macie. Jest to istotne, ponieważ jak w każdym sporcie pojawia się ryzyko kontuzji. Mając odpowiednie buty ta zmniejsza się. W trakcie uprawiania zapasów pojawiają się również otarcia, jednak odpowiednie obuwie do tego przeznaczone niweluje je. Wybierając obuwie zapaśnicze powinniśmy zwrócić szczególną uwagę również na przyczepność. Ta podczas treningów na macie jest niezwykle ważna, ponieważ jeśli mamy odpowiednio dobrą przyczepność, nasze ruchy są zdecydowanie bardziej płynne i dynamiczne, co zwiększa naszą skuteczność. Wybierając buty zapaśnicze te powinny być odpowiednio dobrze dobrane. Ważne jest, żeby przylegały one do stopy, z uwagi na specyfikę zapasów buty powinny być idealnie dobrane, aby uzyskać jak najlepszą stabilizację, a przede wszystkim zachować bezpieczeństwo. Ważne jest również, żeby buty do zapasów były odpowiednio wentylowane, to zapewni dużo większy komfort z ich użytkowania. Zapasy jak każdy sport wiąże się z możliwością kontuzji, dlatego też powinniśmy je niwelować. To jest możliwe tylko dzięki obuwiu do tego przeznaczonym. W MMSport znajdziesz szeroki wybór obuwia zapaśniczego od firmy Nike, która produkuje buty przeznaczone do tego właśnie sportu. Kupując buty do zapasów ważne jest, aby stawiać na sprawdzonych producentów, ponieważ tylko oni zapewniają odpowiedni komfort i wytrzymałość produktu.

Dobór odpowiedniego stroju

Podczas treningów zapaśniczych ważna jest również odzież, którą na sobie mamy. Tutaj dobrze jest postawić na kombinezon zapaśniczy, tak zwany trykot, który jest stworzony do tego właśnie sportu. Jego główną zaletą jest przyleganie do ciała, co w zapasach jest niezwykle istotne. Specyfika tego sportu sprawia, że odzież podczas treningów powinna być bardzo dobrze dopasowana i przylegać do ciała, aby móc w pełni komfortowo ćwiczyć. Dlatego też rekomenduje się zakup specjalnie stworzonego do tego sportu stroju. Ten ma zadanie zapewnić pełną wygodę użytkowania, dzięki czemu ma się poprawić nasz komfort. Wybierając strój zapaśniczy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na materiał z jakiego ten jest wykonany. Tutaj najlepiej jest przy wyborze kierować się materiałami, które bardzo dobrze odprowadzają pot, przylegają do ciała, będąc jednocześnie przewiewne. Parametry te są niezwykle ważne podczas treningów zapasów. Dzięki nim nasz trening stanie się dużo bardziej efektywny.

Podsumowanie

Zapasy są sportem indywidualnym w którym główną rolę odgrywają umiejętności, jednak nie możemy zapominać również o odzieży i butach sportowych, które mają za zadanie pomóc nam podczas treningów. Choć sprawą najistotniejszą są umiejętności, odpowiedni dobór obuwia i ubrania ma za zadanie poprawić naszą efektywność, a przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo podczas treningu. W MMSport znajdziesz szeroki wybór obuwia i odzieży zapaśniczej.

pixel