0,00 zł

Tenis

ilość produktów: 74

Tenis w MMSport

Dzięki sukcesom naszych zawodników tenis ziemny stał się bardzo popularny w naszym kraju. Sport ten zazwyczaj uprawia się na zewnątrz, jednak korty tenisowe są również umieszczane w halach. Aby jednak rozpocząć swoją przygodę z tenisem dobrze jest się do niego odpowiednio przygotować. Poza samą rakietą i piłkami do tenisa należy zaopatrzyć się również w odpowiednie do tego ubrania, a przede wszystkim buty.

Odzież tenisowa

Rozpoczynając swoją przygodę z tenisem powinniśmy zakupić odpowiednie do tego ubrania. W tym kluczowe są odpowiednie technologie, ale również wygoda. Grając na korcie będziemy cały czas w ruchu, przez co te powinny być funkcjonalne i komfortowe. Dla mężczyzn coraz ważniejszy staje się również styl. Ci poza komfortem chcą modnie się ubierać. Dlatego też wybierając odzież tenisową dla siebie powinniśmy zwracać uwagę na te właśnie czynniki.

Podstawowym strojem, w który powinniśmy się zaopatrzyć jest koszulka i spodenki. Wybierając odzież powinniśmy zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonana, ponieważ każdy posiada inne właściwości. Przy uprawianiu sportu bardzo dobrze sprawdza się poliester, który dobrze przylega do ciała, jest wygodny, a także bardzo dobrze odprowadza pot. Materiał ten idealnie pasuje do aktywnego uprawiania sportu. Ważne są również technologie zawarte w ubraniach tenisowych. Marka Diadora w swoich ubraniach stosuje technologię DIA DRY, która dzięki swojej specjalnej strukturze w kształcie plastra miodu przenosi zewnętrznie wilgoć znacznie szybciej niż tradycyjne tkaniny. Ponadto ta poprawia wentylację, co sprawia, że odzież jest dużo bardziej oddychająca. Technologia DIA BREATH zapewnia znacznie szybsze pochłanianie potu i przenoszenie go na zewnętrzną stronę. Technologie te sprawiają, że trening może być dużo bardziej efektywny, dlatego też dobrze jest się zaopatrywać w tego typu odzież.

Bielizna termoaktywna

W okresie, gdy pogoda za oknem nie sprzyja wcale nie musimy rezygnować z treningu. Jednak wtedy powinniśmy zakupić specjalną odzież – tutaj idealna będzie bielizna termoaktywna, która zdecydowanie zmienia jakość treningu podczas chłodnych dni, ponieważ ta chroni organizm przed chłodem. Bielizna termoaktywna posiada szereg zalet takich jak zjawisko kompresji, które zapewnia bardzo dobre przyleganie do ciała, a także perfekcyjne odprowadzanie potu, które jest niezwykle ważne podczas treningu. Dla każdego trenującego mężczyzny bardzo istotnym jest komfort, a bielizna termoaktywna go zapewnia, dzięki czemu trening będzie znacznie bardziej efektywny.

Buty tenisowe podstawą udanej gry

Podczas uprawiania każdego sportu istotne jest, aby odpowiednio dobrać obuwie dla siebie. Przede wszystkim to powinno być bardzo dobrze dopasowane do naszej stopy, a także przeznaczone do sportu, który zamierzamy uprawiać. Jest to tak bardzo istotne, ponieważ nie ma jednego rodzaju buta sportowego, który pasowałby do każdego rodzaju sportu.

Kupując buty tenisowe musimy zwrócić uwagę na nawierzchnię na jakiej będziemy trenowali. Jest to ważne, ponieważ w innych butach będziemy grali na mączce, a w innych na kortach twardych, lub ze sztuczną trawą. Podczas gry w tenisa wykonujemy bardzo dużo ruchów w bok, krótkich nabiegów, czy też wyskoków. Dlatego też dobrze, jeśli but posiada technologię wpierające te właśnie ruchy. Diadora posiada technologię CCB – jest to przyśrodkowy stabilizator stworzony do kontrolowania skrętu w obszarze podparcia stopy. Jest to bardzo istotna technologia, dzięki której odczujemy dużo większy komfort podczas meczu.

Przydatne akcesoria tenisowe

W trakcie meczów tenisa ważne są również akcesoria treningowe, które ułatwią nasz trening. Ważny, lecz niedocenianym akcesorium są skarpety męskie. Sam but nie zapewni pełnego komfortu, dlatego też, aby trenować na najwyższym poziomie należy zaopatrzyć się w skarpety, które wspomagają podczas treningów. Dobrym wyborem będą skarpety zbudowane z mieszanki poliestru, bawełny i elastanu. To połączenie sprawia, że skarpeta będzie elastyczna, będzie bardzo dobrze odprowadzała pot, a przede wszystkim będzie wygodna. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie również zakup opasek na rękę i głowę. Dzięki nim będziemy mogli otrzeć pot z naszego czoła, a także taka opaska przytrzyma nasze włosy, dzięki czemu nie będą one opadały na czoło.

Odzież tenisowa w MMSport

W sklepie MMSport kupisz odzież tenisową, a także buty i akcesoria znanych marek. Szczególnie ważne jest, aby rzeczy do uprawiania sportu kupować od marek, które specjalizują się w odzieży sportowej. To zapewnia, że rzeczy będą najwyższej jakości i nie zepsują się po jednym użyciu.

pixel