0,00 zł

Z daszkiem

ilość produktów: 30

Czapka z daszkiem – co daje i jaką wybrać?

Czapka z daszkiem jest jednym z najbardziej popularnych okryć głowy na całym świecie. W praktycznie każdej części świata można spotkać osoby, które noszą czapki z daszkiem. Bywają one użytkowane i noszone w bardzo różnorodny sposób. Jedni wykorzystują je tylko do uprawiania sportu, drudzy jako element ich lifestylowej stylizacji, a trzeci wykorzystują czapkę z daszkiem na oba te sposoby! Przeznaczeniem dobrej czapki z daszkiem jest oczywiście ochrona głowy przed promieniowaniem słonecznym gwarantując uzyskanie cienia padającego na twarz. Ochrona przed nadmiernym promieniowaniem może wspomóc sportowców, którzy uprawiają sport na słońcu, ale również dać wytchnienie osobom spacerującym/odpoczywającym w najgorętszych miesiącach w roku. Dodatkowo czapka chroni głowę przed nadmiernym przegrzaniem sprawiając, że jest niezwykle praktycznym i cenionym akcesorium sportowym.

Czapka z daszkiem dla sportowców

Czapka z daszkiem dla sportowców jest idealnym dodatkiem nie tylko do utworzenia idealnej stylizacji, ale również tak jak zostało wcześniej wspomniane ma służyć w celu uniknięcia ekspozycji oczu i twarzy na promieniowanie słoneczne. W niektórych dyscyplinach sportowcy spędzają długie godziny na powietrzu podczas wysokich temperatur i bardzo mocno padającego na ziemie słońca. Z jednej strony czapka z daszkiem chroni przed chwilowym oślepieniem, które w przypadku odbijania piłki do siatkówki czy tenisa ziemnego byłoby bardzo częste. Wystarczy jedynie sekunda braku uwagi, a słabość z pewnością zostanie wykorzystana przez przeciwnika. Dodatkowo w niektórych sportach czapki z daszkiem zapewniają po prostu bezpieczeństwo przykładowo podczas pokonywania ogromnych dystansów przez kolarzy, którzy również nie mogą sobie pozwolić na ani sekundę braku uwagi. Czapka z daszkiem dla sportowców powinna być wykonana z odpowiedniego materiału. Najlepsze firmy sportowe wiedzą jak idealnie dobrać czapkę do potrzeb osoby aktywnej fizycznie. Przede wszystkim powinien tutaj królować poliester. Jest to związane z jego lekkością, która jest tutaj bardzo przydatna. Jednak to nie koniec zalet! Poliestrowy materiał bardzo dobrze przepuszcza tlen sprawiając, że skóra głowy nie będzie przepocona. Jeżeli pojawią się na niej krople potu to poliester również ma możliwość do szybkiego odprowadzenia wilgoci. Bardzo dobrym przykładem może być czapka damska Under Armour Play Up Cap czy też czapka z daszkiem Labellamafia Hat.

Czapka z daszkiem typu lifestyle

Czapka z daszkiem może być z powodzeniem wykorzystywana przez osoby chcące korzystać z niej na co dzień – do sportowych stylizacji, podczas spacerów czy nawet odpoczynku. Również w takim wydaniu czapki z daszkiem są bardzo często użytkowane. W zasadzie funkcjonowanie ich w takich warunkach nie różni się od funkcjonowania ich w przypadku sportu. Główne zadania to ochrona przed słońcem, temperaturą i oczywiście nadanie stylizacji odpowiedniego wyglądu. Wiele osób w takim przypadku nosi czapki w różny sposób. Jedni tradycyjnie z daszkiem do przodu, inni z daszkiem do tyłu, a jeszcze inni noszą je w dość ekstrawagancki sposób – na bok. Każda z tych metod ma swoje zalety, a technika noszenia czapki zależy tylko i wyłącznie od jej użytkownika. Czapki typu lifestyle mogą być również zbudowane z poliestru, ale także z bawełny. W tym przypadku bawełniane czapki dają sporą wygodę stosowania – są miłe i przyjazne dla skóry. Dodatkowo producenci bardzo często dodają wiele wszywek i wstawek, które na bawełnie prezentują i trzymają się bardzo dobrze. Odsłona czapki z daszkiem może zostać nieco zmodyfikowana – wtedy tworzy kapelusz typu ,,bucket”, który również jest bardzo ciekawy, wygodny i przede wszystkim modny. Przykładem może być czapka Labellamafia Bucket dostępna w ofercie sklepu MMsport. Sklep MMsport oferuje różnorodne modele czapek z daszkiem dostępne w różnorodnych wersjach kolorystycznych. Każdy produkt jest zbudowany z najwyższej jakości materiałów i pochodzi od sprawdzonych producentów. Warto zainwestować w styl i wygodę zarówno podczas uprawiania sportu jak i podczas codziennych, luźnych aktywności.

pixel