0,00 zł

Bluzy męskie bez kaptura

ilość produktów: 53

Bluzy męskie bez kaptura

Bluzy męskie bez kaptura są typową klasyką, którą po prostu musi posiadać każdy facet. Gwarantują one swobodne połączenie elementów garderoby, w których mężczyzna zawsze będzie czuł się pewnie. Mają one ciekawą historię, występują w różnorodnych konfiguracjach czy kolorach. Dodatkowo mogą występować zarówno w formie lifestylowej jak i sportowej. I to jeszcze nie wszystko!

Bluzy męskie bez kaptura – odrobinę historii…

Wiele osób zastanawia się jaka jest geneza powstania bluz męskich bez kaptura. Są one stosunkowo młode bo powstały w pierwszej połowie XX wieku w USA. Stworzyła ją wszystkim znana i ceniona marka Champion, która chciała połączyć lifestylowy wygląd wraz z wygodą i komfortem użytkowania. Na początku była przeznaczona dla zapewnienia ciepłoty pracowników fizycznych, którzy w pocie czoła wykonywani swoje obowiązki pracownicze na dworze w chłodne miesiące. Z czasem bluzy męskie stopniowo ewoluowały przenosząc swoje produkty w coraz różniejsze sektory mody.

Bluzy męskie bez kaptura – rodzaje

Bluzy męskie bez kaptura nie są jednolitą kategorią. Można tutaj znaleźć szereg różnorodnych produktów, które każdy może wybrać pod siebie. Do najpopularniejszych z nich zalicza się: -Klasyczne bluzy męskie bez kaptura wkładane przez głowę. To najpopularniejszy rodzaj bluz męskich, które ochoczo wykorzystywane są podczas wychodzenia na miasto czy luźne spotkania ze znajomymi. Po całym dniu spędzonym w pracy często wiele osób ma ochotę wreszcie odpocząć niekoniecznie ubierając koszulę czy marynarkę. W takim wypadku klasyczna bluza męska bez kaptura jest jednym z najlepszych możliwych wyjść. -Rozpinane bluzy męskie bez kaptura; posiadają one rozsuwany zamek, który dodaje wygody. Wiele osób nie lubi wkładać bluz przez głowę ze względu na częste niszczenie swojej fryzury czy dyskomfort podczas jej ściągania przy znajomych. Dla takich osób zaprojektowano właśnie bluzy męskie rozpinane bez kaptura. Można je nosić w formie zasuniętej bądź odsuniętej aby zapewnić sobie lepszy dopływ powietrza. -Bluzy męskie bez kaptura typu sportowego; najbardziej odróżnia je typ materiału, z którego są zbudowane. Bardzo często posiadają siateczkowe wstawki, odblaskowe elementy czy też dodatek kołnierzyka chroniącego sportowca przed chłodem. Wybierane są podczas uprawiania sportu na dworze w celu zapewnienia sobie dodatkowego ciepła czy też podczas górskich wędrówek pieszych. Bardzo często zbudowane są z elementów elastanu, poliestru oraz bawełny.

Bluzy męskie bez kaptura – materiał, a przeznaczenie

O przeznaczeniu bluzy nie decyduje tylko jej fason i wygląd, ale również materiał, z którego są zbudowane. Z reguły rozróżnia się kilka materiałów, spośród których najczęściej stosuje się: -Bawełnę; bawełna to materiał przeznaczany do bluz użytkowanych na co dzień. Bardzo często wykorzystuje się je w trakcie wyjść ze znajomymi czy nawet podczas użytkowania bluzy bez kaptura w domu. Jest to związane z bardzo przyjemnym, miłym w dotyku i ciepłym materiałem wręcz stworzonym do takiego przeznaczenia. Wysokiej jakości bawełna sama w sobie jest idealna do takich zadań jednak w przypadku bluz typu sportowego nie będzie już tak perfekcyjna. Chodzi tutaj między innymi o jej parametry chłonne i wentulujące. -Poliester; to lekki materiał, z którego zbudowane są sportowe bluzy męskie bez kaptura. Gwarantuje on swobodę ruchów jednocześnie izolując sportowca od wiatru. Bardzo dobrze odprowadza pot dlatego może być z powodzeniem wykorzystywany podczas najcięższych treningów. Dodatkowym atutem jest fakt, że poliester nie nasiąka potem przez co nie nabiera masy będąc coraz cięższym. Właśnie dlatego poliestrowe bluzy męskie bez kaptura są przeznaczone do uprawiania aktywności fizycznej.

Podsumowanie

Bluzy Nike męskie bez kaptura są jednymi z najpopularniejszych marek produkujących tego typu odzież. W sklepie MMsport można znaleźć również inne cenione firmy jak Diadora czy wszystkim znane Under Armour. Aby być w pełni zadowolonym z swojej bluzy należy wybierać właśnie takie doświadczone i sprawdzone marki, którym można zaufać.

pixel