0,00 zł

Japonki męskie

ilość produktów: 39

Japonki męskie

Japonki męskie są niezwykle popularnym rodzajem obuwia, które zna chyba każda osoba choć raz będąca na plaży czy basenie. Z definicji japonki są rodzajem obuwia przypominającym budową tradycyjne klapki bądź sandały. Posiadają dwa paski zbudowane z tkaniny, materiału tekstylnego, skóry czy nawet gumy, które poprowadzone są z dwóch stron podeszwy obuwia. Spotykają się mniej więcej z przodu środowej części buta tworząc coś w rodzaju litery Y. Zadaniem owego połączenia jest stabilizacja podeszwy podtrzymując ją do powierzchni stopy.   Historycznie japonki męskie zostały rozpowszechnione przez azjatyckie państwa, ale również przez Greków oraz Rzymian! Sięgają one nawet czasów starożytnych będąc wtedy bardzo popularnym rodzajem obuwia. Z biegiem czasu japonki męskie wyewoluowały i dziś tworzone są z różnorodnych materiałów zapewniając im różnorodne przeznaczenie! Najszerszy podział dotyczy budowy podtrzymującego paska i podeszwy.  

Japonki męskie – z jakich materiałów zbudowany jest pasek?

Jednym z najważniejszym elementów japonek męskich jest pasek podtrzymujący. To on jest przez jedne osoby uwielbiany, a przez drugie znienawidzony. Ta druga część osób bardzo często szybko zraża się do japonek nie dając im szansy na dopasowanie. Chodzi tutaj o fakt, że pasek często powoduje obtarcia między palcami bądź na zewnętrznej powierzchni stopy. Jest to spowodowane tym, że nie zawsze każdy materiał będzie idealnie zgrywał się ze skórą konkretnego człowieka. Dlatego pasek do japonek męskich zbudowany jest z różnych materiałów jak:   -Gumy; stanowi ona jeden z najpopularniejszych materiałów, z których zbudowane są paski do japonek. Jest ona wygodnym materiałem, który wybierany jest przez szerokie grono osób korzystających z japonek męskich. Jest on tani w produkcji i łatwo go ozdobić. Jego wadą są parametry cieplne – w wysokich temperaturach na słońcu pasek ma tendencję do nagrzewania się przez co utrudnia chodzenie w japonkach. Dlatego japonki z gumowym paskiem najczęściej wybierane są na baseny.   -Materiał tekstylny; materiałowe paski do japonek najczęściej wybierane są na plaże. Są tanie, nie rozgrzewają się i bardzo dobrze zachowują się przy piasku czy słonej wodzie. Mimo wszystko nie zalecane są do długich spacerów ze względu na mniejszy poziom wygody.   -Skóra; pasek zbudowany ze skóry najczęściej jest elementem japonek miejskich przeznaczonych do wyjść towarzyskich czy wieczornych spacerów po pięknych miastach. Zapewnia on poczucie komfortu i klasycznego wyglądu, które w takich sytuacjach jest bardzo ważne. Japonki z dodatkiem skórzanego materiału łatwo dopasować do codziennej stylizacji przez co są bardzo cenione.

Podeszwa – najważniejszy element japonek męskich

Mimo wszystko oprócz paska to podeszwa najbardziej decyduje o wygodzie korzystania z tego rodzaju obuwia. To właśnie ona bezpośrednio styka się z powierzchnią stopy decydując o komforcie korzystania z japonek. Do najczęstszych materiałów, z których zbudowane są podeszwy zalicza się:   -Gumę; podobnie jak w przypadku pasków; guma niestety bardzo się nagrzewa przez co nie poleca się kupna tego typu japonek na plażę. Jednak guma bardzo szybko wysycha przez co takie japonki są idealne do wyjść na basen. Dodatkowo jest to materiał bardzo higieniczny i jednocześnie sprawnie amortyzuje wszystkie wstrząsy podczas chodzenia po twardych kafelkach. I najważniejsze! Chroni przed poślizgami, o które na miejskich basenach nie trudno.   -Piankę; pianka bardzo dobrze spisuje się na plaży. Nie nagrzewa się, łatwo ją wyczyścić i jest bardzo lekka. Niestety komfort korzystania z takich japonek nie jest największy dlatego nadają się tylko na krótkie dystanse. Plusem jest niska cena tego materiału, a co za tym idzie całych japonek.   -Skóra; najbardziej szlachetny materiał, z którego zbudowane są japonki. Skórzane japonki odznaczają się dużą odpornością na uszkodzenia, zawsze utrzymują naturalny zapach i są bardzo wygodne. Japonki skórzane są jednymi z najbardziej poszukiwanych typów japonek męskich, w które faceci ochoczo wyposażają się przed wyjazdami na własne wakacje. Mogą w nich zwiedzać, chodzić na miasto, po hotelu czy nawet zabierać je na plażę.   Te i wiele innych japonek męskich pochodzących od najlepszych marek dostępne są w renomowanym sklepie MMsport! Zalicza się do nich japonki męskie Diadora, japonki męskie Gumbies czy japonki męskie Keen.

pixel