0,00 zł

Piłka nożna

ilość produktów: 19

Piłka nożna w zimowe dni

Najpopularniejszym sportem uprawianym na świecie bez wątpienia jest piłka nożna, dlatego też tak ważnym jest, aby dobrze przygotować się zarówno do profesjonalnego treningu, jak i wspólnego spędzenia czasu na boisku ze swoimi przyjaciółmi. Nie od dziś wiadomo, że aby dobrze rozpocząć swoją przygodę z sportem należy zacząć od podstaw – obuwia i odzieży na trening. W szczególności w okresie zimowym, gdy częściej atakują nas różnorakie choroby. Dlatego też tak ważnym jest, aby odpowiednio się przygotować do treningów piłki nożnej w zimowe dni.

Bielizna termoaktywna

W okresie zimowym, który cechuje się mroźną pogodą doskonale spisze się bielizna termoaktywna, która zapewni najlepsze warunki do uprawiania piłki nożnej w chłodne dni. Zima jest okresem wzmożonej fali przeziębień, dlatego też dzięki bieliźnie termoaktywnej jesteśmy dużo bardziej zabezpieczeni w mroźne dni. Zaletą tego rozwiązania jest mnogość rzeczy, które można założyć na siebie w ramach własnych preferencji. Mogą być to koszulki zarówno z krótkim, jak i długim rękawem, krótkie spodenki, czy też legginsy. Aby zapewnić sobie odpowiedni poziom ciepła najlepiej jest zastosować konfigurację koszulka plus spodenki bądź legginsy podczas treningu.

Odzież wierzchnia

Gdy już uporamy się z doborem odpowiedniej bielizny termoaktywnej, czas na odzież wierzchnią, najlepszym wyborem tutaj będą spodnie dresowe, które zapewnią komfort w uprawianiu piłki nożnej. Szukając idealnych spodni należy skupić się na tym, aby były one dopasowane i nie krępowały ruchów, co jest bardzo ważne podczas wykonywania aktywności fizycznej. Jednak warto zwrócić uwagę, że spodenki również będą dobrą opcją na zimowy trening piłkarski, jednak, aby było nam wystarczająco ciepło pod spód rzeczą obowiązkową będą leginsy Skoro posiadamy już koszulkę termoaktywną, która zapewni naszemu ciału ciepło musimy znaleźć dla siebie bluzę na wierzch. Tutaj wybierać możemy z dwóch rodzajów – bluzy rozpinane i wkładane przez głowę. Najoptymalniejszym wyborem będzie ta pierwsza, ponieważ można ją szybko zdjąć. Alternatywą będzie także kurtka, lecz powinna być ona wykonana z wodoodpornego materiału, który zapewni nam ochronę przed padającym deszczem, bądź śniegiem. Kurtka nie powinna być zbyt gruba, aby nie krępowała naszych ruchów podczas gry.

Buty – piłkarski must have

Najważniejszym elementem naszego stroju są buty do piłki nożnej, których zadaniem będzie nie tylko chroniły stopę przed upadkiem, ale również były dostosowane do zimowej aury. Ważne jest, aby materiały, z których wykonany jest but były wodoodporne tkaniny, ponieważ boisko do piłki nożnej w sezonie zimowym może być mokre, a nawet może pojawić się na nim śnieg. Warunki te nie przekreślają możliwości korzystania z nich, jednak trzeba się dobrze przygotować. Poza samą wodoodpornością istotne jest, aby stopa w bucie się nie ślizgała, tutaj dobrym przykładem buta będzie model Diadora Pichichi 5 TFR, który wykonany jest z antypoślizgowej i antyrozciągliwej wyściółki z tkaniny. Odpowiedni dobór obuwia sportowego może zapobiec wielu kontuzjom, które mogą się przytrafić podczas grania w piłkę nożną.

Dodatek, lecz istotny

Poza podstawowym ubiorem warto jest się zaopatrzyć w czapkę, cienką i oddychającą, taką, aby nie przeszkadzała ona w treningu i była komfortowa. Komin, który będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż tradycyjny szalik i rękawiczki. W mroźne dni dodatki te sprawią, że będzie nam jeszcze cieplej podczas uprawiania sportu.

Podsumowanie

Zima jest porą roku, w której z uwagi na rozprzestrzeniające się choroby musimy chronić się bardziej, dlatego też ważnym jest, żeby jak najlepiej się przygotować na chłodne i mroźne dni. Im cieplej się ubierzemy, tym większe prawdopodobieństwo, że wrócimy z treningu bez przeziębienia. Dlatego też doskonałym wyborem będzie bielizna termoaktywna, połączona z odzieżą wierzchnią i dodatkami, które zapewnią nam ciepło w chłodne dni na boiskach piłkarskich.

pixel