0,00 zł

Buty sportowe chłopięce

ilość produktów: 28

Obuwie sportowe chłopięce

W życiu każdego człowieka aktywność fizyczna odgrywa niezwykle istotną rolę. Dlatego też od najmłodszych lat powinniśmy zachęcać do uprawiania sportu nasze dzieci. Jednak przed rozpoczęciem aktywności fizycznej powinniśmy się odpowiedni przygotować, ponieważ żeby rozpocząć przygodę ze sportem powinniśmy zakupić odpowiednie obuwie sportowe, bo w końcu nie od dziś wiadomo, że odpowiedni ubiór jest funkcjonalny, a przede wszystkim zwiększa poziom bezpieczeństwa naszych pociech podczas uprawiania sportu.

Jakie buty wybrać

Wybór obuwia sportowego dla chłopca wcale nie jest taki oczywisty. Na samym początku przed zakupem musimy określić jakie buty najlepiej sprawdzą się dla naszej pociechy. Obuwie sportowe jest niezwykle ważne, ponieważ ma chronić stopę naszego dziecka podczas uprawiania aktywności fizycznej, dlatego tak ważnym jest, aby wybrać je odpowiednie. Przed samym zakupem powinniśmy określić jaki rodzaj obuwia będzie chłopcu potrzebny. Jest to ważne, ponieważ inne buty zakupimy do biegania, a inne do gier zespołowych. Każdy z modeli posiada swoje unikalne cechy, które pomagają w danej dyscyplinie, dlatego też należy wybierać rozważnie, ponieważ nie ma jednego uniwersalnego modelu, który nada się do każdego sportu.

Buty biegowe

Buty do biegania dla chłopca powinny charakteryzować się przede wszystkim wygodą w ich użytkowaniu. Ważne jest, żeby odpowiednio dobrać obuwie, ponieważ to będzie chroniło nasze dziecko przed kontuzjami, o które wcale nie tak trudno. Przed zakupem należy również rozważyć nawierzchnię po jakiej będzie biegał chłopiec. Jest to istotne, ponieważ do biegania po lesie powinniśmy postawić na buty z dodatkową stabilizacją śródstopia i antypoślizgowe. Technologie te mają chronić nasze pociechy przed kontuzjami podczas biegania po śliskich, słabo ugruntowanych terenach. Biegając po twardej nawierzchni powinniśmy wybrać dla naszej pociechy buty z odpowiednią amortyzacją. Choć wydaje się, że bieganie po asfalcie może być bezpieczniejsze niż to po słabo ugruntowanych terenach, nie do końca jest prawdą, ponieważ kontuzji można nabawić się w każdym terenie. Dlatego też kupując buty dla chłopca powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to jaki rodzaj podeszwy wybieramy. Dzięki temu dzieci będą bezpieczniejsze, a rodzice dzięki temu spokojniejsi o swoje pociechy, które zaczynają swoją przygodę z bieganiem.

Odpowiednie buty do tenisa

Rosnąca popularność dyscypliny jaką jest tenis sprawia, że coraz więcej chłopców chce zacząć uprawiać ten sport. Jednak poza samą rakietą, która jest do gry niezbędna istotne są również buty. Te nieco różnią się od obuwia biegowego czy tego przeznaczonego do innych sportów. W tenisie w przeciwieństwie do innych aktywności w dużej mierze poruszamy się na boki, a nie tradycyjnie do przodu. Dlatego też tak ważnym jest, aby nasze dziecko grając w tenisa miało przystosowane do tego buty. Zapobiegnie to ewentualnym kontuzjom, które mogłyby się pojawić w przypadku złego ułożenia stopy. Idealne dla naszych pociech będą buty Diadory z technologią CCB, która posiada przyśrodkowy stabilizator, który został stworzony do kontrolowania skrętu w obszarze podparcia stopy. Technologia ta zapewnia lekkość i stabilność, równocześnie nie zmienia amortyzacji buta. Wybierając obuwie do gry w tenisa dla naszej pociechy musimy również wziąć pod uwagę nawierzchnię, na której chłopiec będzie grał. Do gry na mączce stosuje się buty z podeszwą w jodełkę, która pomaga podczas ślizgów do piłki i charakteryzuje się dużą przyczepnością. Do gry na kortach twardych zalecana jest podeszwa trwała i przyczepna. Jeśli chłopiec będzie rozpoczynał swoją przygodę z tą dyscypliną na sztucznej trawie – musimy wybrać jeszcze inny rodzaj podeszwy, który charakteryzuje się małymi wypustkami, które pomagają w trakcie poślizgu.

Podsumowanie

Odpowiedni dobór obuwia sportowego chłopięcego wcale nie jest taki prosty. Składa się na to wiele czynników, które musimy wziąć pod uwagę wybierając buty dla naszego dziecka. W końcu najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo, które dzięki butom sportowym powinniśmy zapewnić. Dlatego też tak ważny jest, aby wybrać odpowiednio. W MMSport znajdziesz ofertę butów sportowych chłopięcych do różnych dyscyplin sportu.

pixel