0,00 zł

Przeciwsłoneczne

ilość produktów: 31

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne gwarantują użytkownikowi nietuzinkowy, klasyczny wygląd, ale przede wszystkim jak sama ich nazwa wskazuje ochronę przed promieniami słonecznymi. Dzięki nim można komfortowo funkcjonować nawet w upalnym lecie kiedy słońce grzeje bardzo mocno, a na niebie nie widać żadnych chmur. Zawsze przed wakacjami warto jest zdecydować się na zakup dobrej jakości okularów przeciwsłonecznych, które z pewnością ułatwią każdemu życie.  

Okulary przeciwsłoneczne Nike

Okulary przeciwsłoneczne Nike są świetnym wyborem dla osób, które uwielbiają komfortowo uprawiać sport na dworze w momencie, kiedy słońce jest bardzo silne. Niektóre dyscypliny sportu bazują na letnich, często wakacyjnych miesiącach. Przykładem jest siatkówka plażowa, tenis, kolarstwo czy bieganie, w których zawsze trzeba mieć się na baczności. Czasem sekundy i szybki czas reakcji decyduje o zwycięstwie lub porażce. Bez okularów przeciwsłonecznych światło może oślepić sportowca utrudniając mu wykonywanie rozmaitych czynności z odpowiednią precyzją.   Nike to marka, która wie jak zadbać o każdego sportowca z kolei. Dlatego stworzyła wiele rozmaitych, dobrze dostosowanych modeli okularów przeciwsłonecznych. Jedne posiadają bardziej sportowy, a drugie bardziej klasyczny design. Okulary przeciwsłoneczne Nike tego typu można znaleźć w sklepie internetowym MMsport.  

Okulary przeciwsłoneczne Hawkers

Okulary przeciwsłoneczne Hawkers mają za zadanie nie tylko ochronić wzrok ich użytkownika, ale również stanowić element jego stylizacji. Okulary przeciwsłoneczne Hawkers najbardziej polecane są do casualowych, letnich stylizacji – a więc częściej używane są na co dzień, a nie do uprawiania sportu.   Okulary przeciwsłoneczne Hawkers idealnie nadają się na wyjazdy wakacyjne czy luźne spacery po mieście, kiedy słońce dosłownie praży w oczy. To klasa i wyczucie stylu, na które zasługuje każda osoba znająca się na modzie! Wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne Hawkers dostępne są w ofercie sklepu MMsport – wystarczy wejść i przekonać się na własne oczy!

Okulary przeciwsłoneczne – rodzaje technologii wykorzystywanych w soczewkach

Najważniejszą częścią okularów przeciwsłonecznych nie są oprawki lecz szkła zwane inaczej soczewkami. Do produkcji soczewek do okularów przeciwsłonecznych wykorzystywane są różnorodne filtry i technologie jeszcze lepiej przystosowujące je do danego otoczenia. I tak wyróżnia się soczewki: -Polaryzacyjne; podczas korzystania z tradycyjnych okularów przeciwsłonecznych bardzo często widać tak zwane oślepiające odblaski odbijające się od różnych przedmiotów. Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją są koniecznością jeżeli ktoś chce przykładowo korzystać w nich z samochodu. Polaryzacja ogranicza ryzyko odblasków gwarantując kierowcy odpowiednie bezpieczeństwo.   -Barwione; w zależności od stopnia barwienia mogą mocniej bądź słabiej pochłaniać promieniowanie. Im soczewka jest mocniej zabarwiona tym mocniej pochłania promieniowanie.   -Fotochromowe; soczewki fotochromowe zmieniają się w stosunku do intensywności światła. Są najdroższymi soczewkami, które warto użytkować w sytuacji, kiedy dana osoba posiada wadę wzroku.  

Filtrowanie promieniowania UV

Okulary przeciwsłoneczne męskie czy okulary przeciwsłoneczne damskie zawsze powinny w odpowiednim stopniu pochłaniać promieniowanie UV. W przeciwnym razie takie okulary nie będą w poprawny sposób chronić oczu przed szkodliwym działaniem silnego promieniowania. Wybór porabianych okularów niepewnych marek często może skończyć się pogorszeniem jakości wzroku. Dlatego należy wybierać sprawdzone okulary przeciwsłoneczne cenionych marek, które wyposażone są w filtry UV typu 300-400.  

Okulary przeciwsłoneczne do uprawiania sportu

Wiele osób decyduje się na zakup specjalnych okularów przeciwsłonecznych do uprawiania sportu. Posiadają one specjalne kształty i bardzo dobrze trzymają się na głowie przez co nie spadają nawet podczas wykonywania skomplikowanych ruchów. Do sportów, w których obecność dobrej jakości okularów przeciwsłonecznych to podstawa zalicza się:   -Tenis ziemny; tenisiści bardzo często chodzą zarówno w czapkach z daszkiem jak i okularach przeciwsłonecznych. Nie ma w tym nic dziwnego – podczas podrzucania piłki w trakcie serwisu znajduje się ona z perspektywy serwującego na niebie, na którym również znajduje się palące słońce. Bez odpowiednich okularów poprawny serwis w najgorętszych miesiącach w roku nie byłby możliwy.   -Siatkówka plażowa; tutaj podobnie piłka bardzo często znajduje się na wysokości słońca (z perspektywy gracza). Każdy atak, odbiór czy wystawa musi być perfekcyjna w każdym calu. Bez okularów przeciwsłonecznych mogłoby to okazać się niezwykle trudne dlatego większość siatkarzy jest wyposażona w taki sprzęt.   -Kolarstwo; kolarze często dobijają do takich prędkości jak samochód. Na torze bardzo często obok siebie znajduje się wielu kolarzy dlatego tutaj każdy ruch musi być klarowny i precyzyjny. Często kolarze jadą ,,pod słońce”, które bez okularów przeciwsłonecznych raziłoby ich godzinami.   Oczywiście to tylko przykłady dyscyplin, w których konieczne jest zaopatrzenie się w kompaktowe okulary przeciwsłoneczne. Tak naprawdę każdy sportowiec, który tylko czuje, że potrzebuje okularów przeciwsłonecznych powinien je sobie sprawić.

pixel