0,00 zł

Bieganie

ilość produktów: 166

Trening biegowy

Bez wątpienia bieganie jest idealną formą aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Jest to doskonały sposób na poprawienie kondycji i na spędzenie aktywnie czasu. Jednak, aby odpowiednio przygotować się do biegania powinniśmy rozpocząć od stroju. Każdy biegający mężczyzna wie, że odpowiedni ubiór jest w tym przypadku niezwykle istotny, dlatego też, aby dobrze rozpocząć swoją przygodę z bieganiem musimy się do tego przygotować. Kluczowe są buty, które wybierzemy do naszej aktywności. Ich wybór jest uzależniony od nawierzchni w jakiej planujemy bieganie..

Buty męskie do biegania

Kluczowy jest odpowiedni dobór obuwia. Inne but założymy do biegów po twardej nawierzchni, a inne do biegania po lesie. Buty biegowe różnią się od siebie, dlatego warto jest na początek zapoznać się z ich technologiami przed zakupem, aby wybrać takie, które będą najbardziej odpowiadały naszym preferencjom. Na początek jednak musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy biegać po twardej nawierzchni, czy po terenach słabo ugruntowanych. Do biegania po asfalcie lepiej nada się obuwie z amortyzującą podeszwą, natomiast jeśli zdecydujemy się na bieganie po lesie, znacznie lepiej sprawdzą się buty z podeszwą antypoślizgową, która będzie stabilizowała stopę i chroniła nas przed kontuzjami.

Odzież treningowa

Odzież biegowa powinna cechować się przede wszystkim komfortem podczas jej użytkowania. Najlepiej sprawdzą się koszulki męskie z poliestru, które przylegają do ciała, nie krępując przy tym ruchu, a ponadto bardzo dobrze odprowadzają wilgoć. Podobnie sprawa ma się z dolną częścią garderoby. Popularne do biegania są szorty męskie. Najlepiej jest wybrać takie, które zapewnią nam komfort podczas treningu i nie będą krępowały ruchu. Jako że wygoda jest niezwykle istotna, nasz strój biegowy nie powinien nam przeszkadzać, a współgrać z nami i pomagać nam w osiąganiu coraz lepszych wyników.

Bielizna termoaktywna

Niskie temperatury wcale nie oznaczają, że mamy zaprzestać naszych biegowych postanowień. Jednak bieganie w okresie, gdy na zewnątrz pogoda nie sprzyja nieco się różni. Wtedy przede wszystkim musimy zadbać o swoje ciało i o to, żeby podczas uprawiania sportu się nie przeziębić. Tutaj z pomocą przychodzi bielizna termoaktywna, która jest doskonała do uprawiania sportu nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Bielizna termoaktywna cechuje się znakomitym odprowadzaniem wilgoci oraz chroni nasze ciało przed utratą ciepła. Jej plusem jest dopasowanie do ciała, dzięki czemu nie odczuwa się dyskomfortu w używaniu jej. Jednak trenując w zimie sama bielizna teroamtywna nie wystarczy, wychodząc biegać powinniśmy się ubrać warstwowo. Jako pierwszą warstwę użyć bielizny termoaktywnej, następnie odzież docieplająca, która utrzyma ciepło naszego ciała. Można do tego wykorzystać bluzy do biegania. Warstwa trzecia ma nas chronić przed śniegiem i deszczem, najlepiej do tego jest wybrać lekką kurtkę. Ubierając taki zestaw będziemy przygotowani na trening w złych warunkach atmosferycznych.

Akcesoria biegowe

Gdy już wybierzemy odpowiednie dla siebie buty i odzież jesteśmy gotowi do treningu, jednak być jeszcze lepiej przygotowanym możemy zaopatrzyć się w akcesoria, które bez wątpienia mogą nam go ułatwić. W chłodne dni dobrym pomysłem będzie założenie komina i rękawiczek, które zapewnią nam ciepło w okresie, gdy pogoda za oknem nie będzie najlepsza. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup pokrowca na ramię. Bieganie z telefonem w kieszeni może być niewygodne i krępować nasze ruchy, dlatego idealny do tego będzie pokrowiec na ramię, trzymający nasz telefon.

pixel