0,00 zł

Buty do siatkówki

ilość produktów: 8

Buty siatkarskie męskie

Bardzo popularną dyscypliną halową jest siatkówka. Bez wątpienia sport ten zyskał swoją dobrą sławę dzięki osiągnięciom naszych zawodników, którzy są jednymi z najlepszych na świecie. Jednak, aby być odpowiednio przygotowanym do treningów powinniśmy zadbać o odpowiedni strój. Bardzo istotne są buty, które mają za zadanie poprawić nasz komfort podczas gry, a przede wszystkim mają za zadanie zapewnić nam bezpieczeństwo na parkiecie. W MMSport znajdziesz buty siatkarskie męskie znanej i renomowanej marki Nike.

Buty idealne do treningu

Aby być w pełni gotowym do treningu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na buty siatkarskie męskie, które są bardzo istotne podczas gry. Te powinny być odpowiednio dobrane do naszej stopy. Jest to sprawa bardzo ważna, ponieważ tylko wtedy możemy mieć pewność, że te będą chronić nas przed potencjalnymi kontuzjami, które mogą przytrafić się podczas uprawiania sportu. Przygotowując się do zakupu butów powinniśmy przede wszystkim dobrze je dobrać. Jest to bardzo ważny czynnik, ponieważ tylko dopasowane buty są w stanie zapewnić nam komfort i bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu. Ponadto, aby wykorzystać w pełni potencjał butów siatkarskich, te powinny być właśnie odpowiednio dobrane. Siatkówka jest sportem, w którym wykonuje się bardzo dużo wyskoków, a także krótkich ruchów, dlatego też buty siatkarskie powinny być przystosowane do tego właśnie rodzaju aktywności. Jest to ważne, ponieważ podczas wyskoków bardzo często można nabawić się kontuzji, jednak odpowiednie obuwie ma za zadanie zadbać, aby takie sytuacje zniwelować. Jako że w siatkówkę gra się na hali bardzo ważne jest, aby podeszwa naszych butów była gumowa, a także antypoślizgowa. Podczas gry i krótkich ruchów które wykonujemy bardzo łatwo jest się wywrócić, dlatego też podeszwa naszego obuwia powinna być odpowiedzialna za stabilizację naszej stopy na parkiecie. Kolejnym aspektem jest również to, aby buty nie rysowały nawierzchni, na której rozgrywamy trening, bądź też mecz. Aby zyskać dynamiczność podczas wyskoków i bezpieczeństwo w czasie lądowania bardzo ważny jest system, który ma za zadanie stabilizować śródstopie. Dzięki niemu komfort naszej gry jest dużo wyższy, co może się przełożyć na wyniki, które podczas niej osiągamy. Równie istotny jest aspekt bezpieczeństwa. Podczas wyskoków, a przede wszystkim lądowania jesteśmy narażeni na kontuzje. Szczególnie często może się to zdarzać w butach, które do takich aktywności nie są przygotowane, dlatego też wybierając buty powinniśmy zwrócić na ten aspekt szczególną uwagę.

Dobór odzieży

Choć najistotniejsze podczas gry są buty, ponieważ te zapewniają nam komfort i chronią przed kontuzjami, nie możemy zapominać o odzieży, która jest również ważna podczas aktywności fizycznej. Wybierając koszulkę do treningów warto jest postawić na odzież zbudowaną z materiałów, które będą bardzo dobrze odprowadzały pot, będą wygodne, a także komfortowe podczas ich noszenia. Takim materiałem jest poliester, który przylega do ciała, będąc przy tym bardzo wygodnym podczas treningu. Jego bardzo dużą zaletą jest dobre odprowadzanie potu, a także elastyczność, która zapewnia nam wygodę podczas gry. Równie ważny jest odpowiedni dobór skarpet. Te techniczne powinny zapewnić dużo większy komfort naszym stopom. Choć kluczowe są buty, tak nie można zapominać o skarpetach technicznych, które mają za zadanie wspomagać nasz trening.

Podsumowanie

Odpowiedni dobór butów bez wątpienia jest niezwykle ważny. Te mają za zadanie wspomagać nasz trening, a także zapewnić nam bezpieczeństwo podczas gry, co jest ważne, ponieważ w sporcie bardzo łatwo nabawić się kontuzji. Dlatego też powinnyśmy stawiać na obuwie, które to ryzyko zmniejsza. W MMSport znajdziesz szeroki wybór butów siatkarskich męskich renomowanej marki Nike.

pixel