0,00 zł

28. Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju

Outdoor
2023-09-01
28. Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju

Już 7 września rozpocznie się 28. Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju, który jak co roku przyniesie moc atrakcji dla fanów górskich wypraw. Keen wraz z eobuwie.pl jest sponsorem wypraw górskich organizowanych w ramach Festiwalu.

Festiwal Górski w Lądku Zdroju

Festiwal Górski to nie tylko pokaz filmów i wyprawy górskie. W Lądku Zdroju czeka bardzo dużo atrakcji, które będą dostępne dla odwiedzających od czwartku aż do niedzieli (7 –10 września). Początkowo Festiwal był przeglądem, realizowanym przez taternika Zbigniew Piotrowicz, jednak z upływem lat ten zmieniał się. Głównie dzięki dużemu zainteresowaniu wydarzeniem Festiwal rozrastał się, zaczęły pojawiać się zespoły muzyczne, co jeszcze mocniej rozszerzyło grupę odbiorców Festiwalu Górskiego. Bardzo ważne dla rozrastającego się Festiwalu było pojawienie się na nim bohaterowie górskich wspinaczek, którzy na żywo mogli podzielić się swoimi doświadczeniami, wiedzą i tym co sami przeżyli w górach. W 2011 roku oprócz corocznych spotkań, pokazów filmów i występów muzycznych do festiwalu dodane zostały również aktywności outdoorowe takie jak zawody biegowe, wspinaczkowe a także liczne warsztaty.

Organizatorzy Festiwalu Górskiego chcą inspirować, dlatego zapraszają znamienitych gości, którzy swoimi osiągnięciami mogą podzielić się z uczestnikami. Jest to niezwykle pouczające doświadczenie pozwalające uczyć się i rozwijać słuchając opowieści gości zaproszonych na festiwal, którzy mają nie tylko bagaż doświadczeń, ale i wiele pasjonujących opowieści z życia wziętych.

Buty trekkingowe KEEN NXIS idealne w góry

Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju zawsze dzieje się bardzo wiele, dlatego warto jest już wcześniej zapoznać się z planem jaki przygotowali organizatorzy. W końcu każdego roku na festiwalu odbywa się około 200 wydarzeń, które bez wątpienia są nie lada gratką dla fanów gór. W skład Festiwalu Górskiego wchodzą: Festiwal Filmów Górskich, Festiwal Literatury Górskiej, a także LAMPA, czyli Ladek Mountain Photo Award. Dlatego też warto jest poznać szczegółowy plan wydarzenia, aby zaplanować sobie jak najlepiej czas w Lądku Zdroju.

Wyprawy górskie eobuwie.pl & Keen

Podczas tegorocznej edycji 28. Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju pojawią się również znakomici artyści, którzy swoimi występami uświetnią Festiwal. Wśród artystów, którzy wystąpią będą między innymi: Zalewski, Smolik // Kev Vox, Blenders, Farben Lehre i wiele innych wykonawców, którzy uświetnią każdy wieczór podczas Festiwalu Górskiego.

Fani górskich wycieczek bez wątpienia nie będą narzekali na nudę podczas Festiwalu Górskiego. Organizatorzy w tym roku przygotowali szereg wypraw, które powinny przypaść do gustu każdemu, kto podczas Festiwalu chce przeżyć górską przygodę. Wyprawy górskie organizowane będą od czwartku do niedzieli. Uczestnicy wpraw będą mogli zdobyć takie szczyty jak: Rudawiec (1112 m n.p.m.) i Kowadło (988 m n.p.m.), Borówkową Górę (900 m n.p.m.), Śnieżnik (1423 m n.p.m.), a także Trojak (766 m n.p.m.) i Karpiak (782 n.p.m.). W trakcie wypraw z uczestnikami będą podróżować goście specjalni Leszek Cichy, Ryszard Pawłowski, Marcin Miotk, Sławek Gortych, Krzysztof Wielicki, Mario Corradini.

Dla chcących wziąć udział w wycieczce Keen przygotował specjalną ofertę, dzięki której ci będą mogli wypożyczyć obuwie trekkingowe tej marki. Dzięki temu podczas marszu będzie można sprawdzić i przetestować buty trekkingowe od marki KEEN.

Buty trekkingowe podstawą wypraw

Outdoorowe aktywności wymagają specjalistycznego obuwia, które ma za zadanie zapewnić ochronę twoim stopom. Dlatego też tak ważne jest odpowiednio dobrać buty trekkingowe. Tylko odpowiednie obuwie trekkingowe jest w stanie zagwarantować dużo większe bezpieczeństwo i to, że wyprawa obejdzie się bez otarć, czy też potencjalnych urazów. W końcu jak wiadomo podczas wypraw górskich najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort, a tylko odpowiednie buty są w stanie to zapewnić.

Przed wyborem obuwia trekkingowego należy odpowiedzieć na pytanie jakie wybrać. Tutaj można postawić na model niski, bądź też wysoki. W wysokich i wymagających partiach gór zastosowanie będą miały modele wysokie, które są bardzo stabilne i sztywniejsze, dzięki czemu zapewniają ochronę podczas wędrówki. W lżejszych partiach swoje zastosowanie będą miały modele niskie, które są lekkie, oddychalne i przewiewne. Te idealnie nadają się dla osób lubiących szybkie tempo podczas wypraw.

Podczas wyboru nasuwa się również pytanie czy wybrać obuwie z wodoodporną membraną, czy też bez niej. Ta jest niezwykle pomocna podczas deszczu, ponieważ jest w stanie zatrzymać nawet największe ulewy, dzięki czemu dalsza wędrówka wciąż jest tak samo komfortowa. Wodoodporna membrana może jednak nie mieć zastosowania podczas bardzo ciepłych miesięcy, wtedy, jeśli nie ma ulewnych deszczy, a temperatury są bardzo wysokie, lepiej sprawdzi się obuwie bez niej.

Marka Keen jest ekspertem w tworzeniu obuwia trekkingowego. W ofercie znajdziesz wiele interesujących modeli damskich, męskich, a także dziecięcych, które idealnie sprawdzą się podczas górskich wypraw. Jednym z modeli na które warto zwrócić uwagę z bogatej oferty jest bez wątpienia KEEN NXIS EVO WP, który jest idealny do szybkich i komfortowych wędrówek. Bardzo ważna jest również wodoodporna membrana, która sprawia, że nawet w najtrudniejszych warunkach trasa będzie komfortowa.

Festiwal gwarantujący moc atrakcji

28. Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju będzie doskonałą okazją do spędzenia czasu w festiwalowym miasteczku, w którym przez cztery dni będzie bardzo wiele atrakcji dla fanów gór. Osoby chcące posłuchać o wyprawach górskich znajdą pasjonujące prelekcje z legendami himalaizmu, dla osób, które same chcą przeżyć przygodę zaplanowane zostały wycieczki górskie z gośćmi specjalnymi. A osoby chcące obejrzeć filmy górskie, czy bawić się na koncertach będą miały doskonałą okazję, ponieważ organizatorzy zadbali o znakomity dobór zarówno repertuaru jak i artystów występujących na scenie. Bogata oferta Festiwalu sprawia, że każdego roku do Lądka Zdroju przyjeżdżają pasjonaci gór chcący obcować z ludźmi gór, a także poczuć niezapomniany klimat najstarszego i największego tego typu Festiwalu w Polsce.

Buty trekkingowe Keen NXIS
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień  2023

Polecane

pixel